انیمیشن سوپر ماریو هم در راه است

بنا به گزارش‌های منتشر شده، نینتندو و Illumination Entertainment (از زیرمجموعه‌های یونیورسال) در حال مذاکره برای ساخت یک انیمیشن بر اساس سری بازی‌های سوپر ماریو هستنند. این قرارداد هنوز امضا نشده، اما خبرگزاری هالیوود مذاکرات بین این دو شرکت را تأیید کرده است. برای اینکه به اهمیت این معامله بیشتر پی ببرید، بد نیست بدانید که استودیوی ایلومینیشن سازنده سری انیمیشن‌های بسیار محبوب و پرفروش «من نفرت انگیز» (Despicable Me) بوده و در حال حاضر نیز مشغول کار بر روی نسخه دوم انیمیشن مینیون‌ها (Minions 2) می‌باشد.

البته این اولین باری نیست که ماریوی دوست داشتنی شانس خود را در سینما امتحان می‌کند. پیش از این و در سال 1993 یک فیلم کمدی علمی تخیلی (!) با نام Super Mario Bros اکران شد که به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و در گیشه نیز نتوانست به موفقیتی دست پیدا کند. با این حال، به نظر می‌رسد شرایط در مورد پروژه جدید کاملاً متفاوت خواهد بود. اولاً، همان طور که اشاره کردیم برخلاف فیلم ناموفق قبلی، این بار قرار است سوپر ماریو در قالب انیمیشن وارد بر روی پرده رود و با توجه به نزدیکی ذاتی سری بازی‌های سوپر ماریو و شخصیت‌های آن به فیلم‌های کارتونی، می‌تواند در جذب مخاطب و دوست داران این بازی بسیار بهتر عمل کند. ثانیاً، یونیورسال نام شناخته‌ای شده در صنعت انیمیشن بوده و با توجه به سابقه خوب این شرکت در ساخت انیمیشن‌های محبوب و موفق، می‌توان انتظار یک محصول خوب و قابل قبول را از آن داشت.

به این ترتیب، نینتندو می‌تواند با ساخت یک انیمیشن خوب و موفق، به روند چشمگیر خود در زمینه تولید سخت افزارهایی مانند سوییچ و بازی‌های پرفروشی مانند «سوپر ماریو ادیسه» (Super Mario Odyssey) ادامه دهد. از سوی دیگر، هالیوود هم در حال حاضر در میان سری‌‌های محبوب بازی‌های رایانه‌ای، به دنبال ستاره بعدی خود می‌گردد و مهاجم مقبره (Tomb Raider)، آنچارتد (Uncharted)، متال گیر سالید (Metal Gear Solid) و البته نسخه دوباره سازی شده از سری موفق رزیدنت اویل (Resident Evil)، از جمله بازی‌هایی هستند که پتانسیل تبدیل شدن به فیلم‌ها و انیمیشن‌های پرفروش را دارند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع attackofthefanboy
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.