ثبت اختراع عجیب نینتندو برای یک جعبه خالی!

پتنت‌ها یا همان درخواست‌های ثبت اختراع که توسط شرکت‌های مختلف برای حفظ حقوق مادی و معنوی تولیدات نوآورانه‌شان ارائه می‌شوند، معمولاً فاش کننده اطلاعات خوبی از محصولات آتی آن‌ها می‌باشند. در دنیای بازی‌های ویدیویی هم این پتنت‌ها می‌توانند به کنسول‌های جدید، کنترلر‌های نوآورانه و محصولات جانبی دیگر اشاره داشته باشند. البته بعضی وقت‌ها هم با موارد عجیبی مواجه می‌شویم که هیچ توضیحی برای آن‌ها نمی‌توان متصور شد. مانند پتنتی که نینتندو اخیراً برای یک جعبه ساده ثبت کرده است! با دیجی رو همراه باشید.

شرکت ژاپنی نینتندو به تازگی درخواست ثبت اختراع یک جعبه را ارائه کرده که باعث تعجب گیمرها کاربران فضای آنلاین شده است. این جعبه، ظاهراً‌ هیچ چیز خاصی ندارد و کاملاً‌ ساده به نظر می‌رسد. البته برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص ارتباط آن با کیت نینتندو لبو (Nintendo Labo) مطرح شده است. نینتندو لبو ترکیبی از کاردستی و بازی‌های ویدیویی است که در سال 2018 توسط این کمپانی عرضه شده بود. از آنجا که پیش از این نینتندو یک جعبه ذخیره‌سازی برای لبو در ژاپن عرضه کرده بود، ممکن است پتنت جدید هم طرحی مشابه باشد. به هر حال، نینتندو از این طرح‌های عجیب و غریب زیاد دارد و حتی ربات‌های عجیبی را هم به ثبت رسانده است.

جعبه نینتندو لبو
جعبه ذخیره‌سازی نینتندو لبو که در ژاپن عرضه شده است.

با تمام این احوال، باز هم عجیب است که شرکتی مانند نینتندو تصمیم گرفته درخواست ثبت اختراع رسمی برای چیزی به این سادگی ارائه کند. به علاوه، اگر این طرح به کیت لبو ارتباط داشته باشد کمی دیر ارائه شده، چرا که این کیت مقوایی تقریباً محو شده و توجه چندانی به آن نمی‌شود. اما در هر صورت، بخشی از طرفداران نینتندو همیشه منتظر محصولات جدید از این شرکت هستند و حتی اگر این شرکت یک جعبه ساده و خالی هم تولید کند، باز آن را خریداری خواهند کرد!

البته این احتمال نیز وجود دارد که در نهایت هیچ چیزی از این ثبت اختراع حاصل نشود. در گذشته نیز نینتندو سابقه ثبت طرح‌هایی را داشته که هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگرفته‌اند؛ مانند جوی کان انعطاف‌پذیر برای کنسول نینتندو سوئیچ. اما پاسخ محتمل‌تر این است که نینتندو قصد دارد جعبه ذخیره‌سازی لبو را که در ژاپن عرضه شده، وارد بازارهای غربی کند. البته، شاید این جعبه ثبت شده نکته خاص و ویژه دیگری هم داشته باشد که هنوز مشخص نیست.

منبع gamerant
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها