در تلفن‌های همراه آینده نوکیا شاهد حضور لنزهای کارل زایس نخواهیم بود

یکی از قابل پیش‌بینی ترین خبرهای رویداده در ام دبلیو سی 2017 بازگشت نوکیا با اولین دسته تلفن‌های همراه اندرویدی خود به بازار تلفن همراه بود. این بازگشت بدون شک باعث برانگیخته شدن حس نوستالژی طرفداران این برند قدیمی بود اما اندکی بعد آنها دریافتند تغییرات صورت گرفته فراتر از تغییر سیستم‌عامل است.

همان‌طور که می‌دانید بخش تلفن همراه نوکیا در سال 2013 طی قراردادی در اختیار مایکروسافت قرار گرفت و پس از فراز  و فرود بسیار درنهایت حقوق این بخش به صاحبان فعلی آن یعنی HMD رسید. با این حجم تغییرات نباید انتظار این را داشته باشیم که با دستگاه‌هایی با ویژگی‌های نوکیاهای سال 2013 و پیش از آن رو به رو باشیم.  طبق تویت منتشرشده توسط نوکیا موبایل در آینده شاهد استفاده از لنزهای ساخت کارل زایس در دوربین تلفن‌های همراه این کمپانی نخواهیم بود.

در تلفن‌های همراه آینده نوکیا شاهد حضور لنزهای کارل زایس نخواهیم بود

این نکته نیز لازم به ذکر است که دیگر شاهد فنّاوری پیورویو در تلفن‌های همراه نوکیا نخواهیم بود. پیورویو ازجمله چیزهایی بود که مایکروسافت تصمیم به حفظ آن و عدم واگذاری امتیاز آن به HMD گرفت.البته این به معنی عدم استفاده از دوربین‌هایی با مگاپیکسل بالا مانند لومیا 1020 در تلفن‌های همراه آینده نوکیا نیست و احتمالاً باید در آینده نزدیک شاهد ارائه پرچم‌داری ازاین‌دست باشیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید طبق تست‌های انجام‌شده توسط تیم فون ارنا سنسور استفاده‌شده در دستگاه جدید نوکیا 3310 حتی بهتر از گلکسی اس 7 سامسونگ عمل می‌کند.

منبع Phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها