نوکیا میکا معرفی شد؛ دستیار صوتی مخصوص فنلاندی‌ها برای اپراتورهای ارتباطی

با اینکه در شایعات گذشته اشاره شده بود شرکت نوکیا برای ورود به دنیای دستیارهای صوتی آماده می‌شود، محصول جدید معرفی‌شده توسط این شرکت فنلاندی از یک دستیار صوتی کاملاً متفاوت خبر می‌دهد. نوکیا میکا دستیار صوتی جدید این سازنده فنلاندی در واقع تنها برای اپراتورها ساخته شده است. با دیجی‌ رو باشید.

اگر اطلاع ندارید، سه هفته پیش، نام تجاری “Viki” توسط شرکت نوکیا به ثبت رسید و در توضیحات مربوط به این برنامه آمده است که شرکت نوکیا در حال توسعه یک برنامه به منظور ایجاد و نظارت بر سایر دستیاران صوتی مبتنی بر موبایل و وب بوده و این برنامه بر مبنای دانش دیجیتالی کار می‌کند. هم‌چنین ذکر شده است که برنامه “Viki” می‌تواند تمامی اطلاعات و داده‌های به‌دست‌آمده را در یک گفت‌وگو جمع‎آوری نماید.

با اینکه نمی‌دانیم دستیار صوتی “Viki” شرکت نوکیا با هدف رقابت با کورتانا، گوگل Assistant، سیری و الکسا عرضه می‌شود یا خیر؛ شرکت نوکیا از دستیار صوتی جدید خود با نام MIKA رونمایی کرد. براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، دستیار صوتی دیجیتالی نوکیا برای اپراتورهای مخابراتی توسعه یافته است و به‌طور غیرمنتظره، هدف نوکیا از عرضه این برنامه رقابت با سایر برنامه‌های مشابه نیست. دستیار صوتی دیجیتالی جدید نوکیا میکا، امکان دسترسی سریع‌تر به اطلاعات مختلف را برای مهندسان فنی فراهم می‌کند.

نوکیا میکا یا دستیار چندمنظوره با دانش شهودی، به‌طور ویژه برای استفاده در صنعت مخابرات توسعه یافته است و به دلیل کمک‌هایی که به صورت خودکار ارائه می‌دهد، باعث صرفه‌جویی در وقت اپراتورها و هم‌چنین، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش نیروی انسانی خواهد شد.

بنابر اعلام رسمی نوکیا، دستیار صوتی میکا سرعت انجام کارها را افزایش می‌دهد و به اپراتورها با رابط‌کاربری خلاقانه‌اش، اجازه می‌دهد تا به اطلاعات و سرویس‌های مختلف دسترسی داشته باشند. براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، دستیار صوتی MIKA شرکت نوکیا بدین منظور توسعه یافته است تا با ترکیب هوش افزوده با یادگیری خودکار، دسترسی به طیف گسترده‌ای از ابزار، اسناد و داده‌های مختلف را برای اپراتورها امکان‌پذیر نماید.

به همراه دستیار صوتی دیجیتالی نوکیا میکا، این سازنده فنلاندی از یک سرویس تعمیر نیز رونمایی کرده است. این سرویس، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و هم‌چنین، کیفیت شبکه را بهبود خواهد داد. شرکت سازنده مدعی است که این سرویس جدید، می‌تواند خرابی‌های سخت‌افزاری را با دقت بالا پیش‌‌بینی نماید.

دستیار صوتی نوکیا میکا برای آزمایش‌ توسط کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت و شرکت نوکیا، نسخه پیش‌نمایش آن‌را در 27 فوریه تا 2 مارس به نمایش خواهد گذاشت. از سوی دیگر، سرویس پیش‌بینی تعمیر جدید نوکیا برای آزمایش‌ توسط کاربران در ماه مارس در دسترس می‌گیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع softpedia
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها