مشکل گلکسی نوت 7 فراتر از باتری است!

دلیل انفجار گلکسی نوت 7 چیست؟ این سوالی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. حتی خود سامسونگ نیز پاسخ این سؤال را نمی‌داند و پس از چندین هفته تحقیق و بررسی هنوز دلیل اصلی این اتفاق را کشف نکرده است. با این حال در طی جلسه سهامداران، J.K. Shin یکی از مدیران اجرایی سامسونگ اعلام کرد این کمپانی به دنبال کشف علت این اتفاق در مسائلی فراتر از باتری است.

اما منظور وی دقیقاً چیست؟ در زمانیکه این مشکل به تازگی نمایان شده بود، سامسونگ و بسیاری از افراد دیگر بر این باور بودند که باتری‌های ساخته شده توسط سامسونگ SDI دلیل وقوع انفجار و آتش سوزی در گلکسی نوت 7 می‌باشد. سپس این کمپانی تصمیم گرفت تأمین کننده باتری خود را تغییر دهد اما با این وجود بازهم گزارشاتی مبنی بر انفجار و آتش سوزی مدل‌های جایگزین منتشر گردید که در نهایت منجر به صدور فراخوان دوم و توقف تولید این محصول شد.

سامسونگ ادعا می‌کند از 119 دیوایسی که گزارشاتی درباره آتش سوزی آن‌ها منتشر شده، 90 تای آن‌ها را ایمن سازی کرده و از این 90 دیوایس ایمن شده، 55 دیوایس مشکل باتری داشته‌اند و علت بروز این اتفاق در سایر دیوایس ها هنوز تحت بررسی و تحقیق قرار دارد. به این ترتیب احتمالاً نقایص‌ دیگری در گلکسی نوت 7 وجود دارد که به باتری ارتباطی ندارد اما منجر به بروز آتش سوزی در این اسمارت فون می‌شود.

برخی بر این باورند طراحی این گوشی در بروز این اتفاق تأثیر گذار است و طراحی متقارن آن باعث ورود فشار به باتری می‌شود که در نهایت به باتری آسیب می‌رساند و منجر به انفجار می‌شود. برخی دیگر نیز میگویند، سامسونگ برای پشت سر گذاشتن اپل در بازار با عجله عمل کرده و در این بین برخی مسائل را نادیده گرفته است. با این حال امیدواریم دلیل این انفجارها هرچه که هست به زودی به طور دقیق مشخص شود تا با پیدا کردن راه حلی برای آن از بروز مجدد این مشکل در آینده جلوگیری شود.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها