آژانس امنیت ملی آمریکا جمع آوری اطلاعات از ایمیل‌های شهروندان این کشور را متوقف می‌کند

مهم نیست که با استفاده از ایمیل شخصی خود اطلاعات محرمانه و مهم ارسال می‌کنید یا مسائل روزمره را با دوستانتان رد و بدل می‌کنید، این مساله که آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (NSA) بدون هیچ گونه حکم قضایی قادر است تا ایمیل‌های شما را خوانده و بررسی کند بسیار ناخوشایند است. مخصوصا برای شهروندان آمریکایی که احساس می‌کنند دولتشان در حال جاسوسی از آنهاست.

اما خوشبختانه اوضاع تغییر کرده. طبق گزارشات منتشر شده توسط نیویورک تایمز، آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرده که جمع آوری اطلاعات ایمیل‌هایی که از طریق شهروندان این کشور برای افراد خارجی ارسال می‌شود را متوقف کرده است.

البته این آژانس برنامه‌های کنترلی خود را به طور کامل متوقف نکرده است. طبق بیانیه منتشر شده، این موسسه از این پس اطلاعات و نوشته‌هایی که مردم آمریکا در مورد افراد تحت کنترل  با شهروندان خارجی رد و بدل می‌کنند را بررسی نخواهد کرد.

NSA

به این ترتیب حتی در صورتی که نام افراد تحت نظارت NSA را در ایمیل وارد کرده باشید نیز پیام و ارتباطات شما کنترل نمی‌شود. طبق این بیانه تنها در صورتی پست الکترونیکی شما بررسی خواهد شد که از یک فرد مشکوک ایمیل دریافت کنید یا به آنها پیامی ‌ارسال کنید. NSA ادعا کرده که این تغییرات به نحوی طراحی شده‌اند که علاوه بر حفظ امنیت ملی آمریکا، اطلاعات شهروندان این کشور که به طور مستقیم با افراد تحت نظارت خارجی در ارتباط نیستند را در اختیار نگیرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها