انویدیا جلوی خرید و فروش کدهای بازی‌ های رایگان همراه کارت‌های خود را می‌گیرد

به نظر می‌رسد انویدیا می‌خواهد به روند فروش دوباره کدهای بازی‌ های رایگان همراه کارت‌های خود پایان دهد. تا پیش از این، اگر یک بازی رایگان را با خرید یک کارت گرافیک مانند GTX 1080، به دست می‌آوردید، می‌توانستید آن را از طریق وب سایت انویدیا پس داده و در مقابل، یک کلید از سایت‌هایی مانند استیم، مایکروسافت و یا اوریجین، دریافت کنید. با استفاده از همین روش، بسیاری از کاربران به سادگی به داد و ستد این کلید‌ها پرداخته و آن‌ها را از طریق eBay به فروش می‌رساندند. حال بنا به گزارش PCGamesN به نظر می‌رسد، انویدیا سیاست جدیدی در پیش گرفته و قرار است تا از این به بعد انجام چنین کاری، غیر ممکن شود.

با توجه به پرسش و پاسخ‌هایی که بین کاربران و نمایندگان انویدیا، درباره کد‌های فعال‌سازی بازی‌ها، انجام شده است، این کوپن‌ها “تنها برای استفاده توسط شخص خریدار در نظر گرفته شده‌اند” و نه هیچ کس دیگر. به این ترتیب، کاربران برای تبدیل کد بازی خود، باید از طریق حساب برنامه GeForce Experience، اقدام به پس دادن کد نموده و در نهایت لینکی به فروشگاه مورد نظر خود دریافت کنند.

در طی این فرآیند حتی سخت‌افزار سیستم کاربر نیز بررسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که کد مورد نظر در سیستمی با همان نوع کارت گرافیک خریداری شده، اعمال شود. البته انویدیا هیچ اشاره‌ای نکرده که آیا کد بازی تنها بر روی سیستمی با همان کارت خریداری شده فعال خواهد شد یا در سیستم دیگری با همان مدل کارت گرافیک هم می‌توان آن را اجرا کرد. بدیهی است که اگر مورد دوم صحت داشته باشد، در این صورت باز هم می‌توان کد بازی را به کاربر دیگری که دارای همان مدل کارت گرافیک است، به فروش رساند.

چرخ‌دنده‌های جنگ 4 انویدیاانویدیا با این اقدامات خود، احتمالاً سعی دارد تا مشکلاتی که درباره باندل کارت GTX 1070 به همراه بازی چرخ‌دنده‌های جنگ 4 وجود داشت، را برطرف نماید. پیش از این کسانی که باندل مذکور را تهیه می‌کردند، می‌توانستند پس از خرید و برداشتن کد بازی، کارت گرافیک را پس داده و بدین ترتیب صاحب یک بازی رایگان شوند!

با این حال، برخی از کاربران نیز معتقدند که انویدیا با این شگرد قصد دارد کاربران بیشتری را به ساخت اکانت در برنامه GeForce Experience تشویق نماید؛ برنامه‌ای که با اقبال خوبی از جانب کاربران رایانه‌های شخصی روبرو نشده است. البته نظریه دیگری هم وجود دارد که می‌گوید احتمالاً ناشران از انویدیا خواسته‌اند تا جلوی فروش زیر قیمت بازی‌ها از این طریق را بگیرد. ولی باید در نظر داشت که همین خبر می‌تواند کاملاً برعکس عمل کرده و باعث اطلاع رسانی و تحریک گیمرها برای رفتن به دنبال کدهای تخفیف‌دار شود!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها