انتشار تصاویری از کارت گرافیک جدید و معرفی نشده GeForce RTX 3080

این طور که از شواهد امر پیداست، انویدیا قصد دارد به زودی از جدیدترین نسل از کارت‌های گرافیک جی‌فورس خود رونمایی کند. این سری جدید GeForce RTX 3080 نام دارد و با اینکه هنوز هیچ جزئیاتی از آن به صورت رسمی اعلام نشده، امروز شاهد انتشار تصاویری از آن هستیم. بر اساس این تصاویر، GeForce RTX 3080 از یک فن خنک کننده در یک سمت برخوردار بوده و دور تا دور آن را هیت سینک خاصی پوشانده است.

GeForce RTX 3080

برخی از منابع پیش‌بینی کرد‌ه‌اند که رونمایی از سری GeForce RTX 3080 یا حداقل برخی از مدل‌ها آن در ماه جاری میلادی یعنی ژوئن، اتفاق خواهد افتاد اما هنوز هیچ چیزی به صورت رسمی از سوی انویدیا تأیید نشده است. اما به هر حال ورود انبوه این کارت‌ها به بازار در فصل پاییز احتمال بسیار زیادی دارد.

نکته جالب توجه در مورد عکس‌هایی که از GeForce RTX 3080 منتشر شده، سبک طراحی خاص و منحصر به فرد آن است. در حالی که تنها یک فن بر روی کارت مشاهده می‌شود اما گفته می‌شود که یک فن دیگر هم در زیر هیت سینک قرار گرفته و شیارهایی هم که دیده می‌شوند برای جریان یافتن بهتر هوا به داخل فن تعبیه شده‌اند.

GeForce RTX 3080

انویدیا همواره تلاش کرده تا در طراحی کارت‌های گرافیک خود خلاقیت و نوآوری داشته باشد اما این طور که به نظر می‌رسد، سری 3080 از این حیث یک گام رو به جلوی بزرگ بوده و به کلی با چیزی که در حال حاضر در بازار می‌بینیم تفاوت خواهند داشت. البته یکی از نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد، افزایش قیمت کارت‌های جدید انویدیا به علت این تغییرات گسترده در سبک طراحی آن‌ها است. سری فعلی RTX 2080 با قیمت پایه 699 دلار عرضه شده بودند و RTX 3080 به طور قطع این قیمت را تاحدودی افزایش خواهد داد. اما امیدواریم این افزایش قیمت چندان زیاد و غیرمنطقی نباشد.

GeForce RTX 3080

اگر بخواهیم تنها از ظاهر GeForce RTX 3080 قضاوت کنیم، باید گفت که این کارت‌های گرافیک برای کاربران و گیمرهای عادی طراحی نشده‌اند. در واقع به نظر می‌رسد این کارت‌ها برای کسانی طراحی شده‌اند که طرفدار سرسخت و گیمرهای حرفه‌ای پی سی تولید خواهند شد که اهمیت زیادی به سخت افزار و طراحی کارت گرافیک می‌دهند. در هر صورت به احتمال زیاد زمان زیادی تا رونمایی از کارت‌های گرافیک جدید انویدیا باقی نمانده و به زودی می‌توانیم به اطلاعات کامل سخت‌افزاری و قیمت خرده‌فروشی آن‌ها دسترسی داشته باشیم.

منبع gamerant
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها