صفحه نمایش OLED تنها به آیفون 8 پلاس اختصاص خواهد داشت

صفحه نمایش OLED تنها به آیفون 8 پلاس اختصاص خواهد داشت

شایعاتی که تاکنون منتشر شده نشان می‌دهد اپل برای آیفون سال آینده از صفحه نمایش خمیده OLED استفاده خواهد کرد. با توجه به اینکه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی مدت‌هاست از این نوع صفحه نمایش در دیوایس های خود استفاده می‌کنند قابل پیش بینی بود که اپل نیز دیر یا زود به استفاده از این نوع صفحه نمایش که دارای رنگ‌های زنده‌تر و مصرف باتری کم‌تر است روی خواهد آورد.

با این حال اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که خبر چندان خوشایندی برای هواداران اپل به شمار نمی‌رود، در این رابطه به گزارش KGI Securities، شایعات استفاده از صفحه نمایش OLED بر روی آیفون سال آینده صحت دارد اما این نوع صفحه نمایش تنها به مدل پلاس آیفون 8 اختصاص خواهد داشت و علاوه بر این تنها چندین تعداد محدود از آیفون 8 پلاس دارای صفحه نمایش OLED خواهند بود، که این به این معناست در سال 2017 باید منتظر عرضه 3 نوع آیفون به بازار باشیم.

در این رابطه، شایعات بر این اساسند که آیفون‌های سال آینده به 3 مدل 4.7 اینچی معمولی، 5.5 اینچی با دوربین دوگانه در مدل پلاس و یک مدل پلاس ویژه با دوربین دوگانه و صفحه نمایش OLED تقسیم می‌شوند. بنابراین طبق این دسته بندی می‌توان انتظار داشت مدل پلاس دارای صفحه نمایش OLED بسیار گران قیمت‌تر از سایر مدل‌ها باشد.

با این حال قابل ذکر است که پیش از این شایعات متفاوتی منتشر شده بود که اشاره بر این داشت که مدل سوم آیفون سال آینده تنها از دوربین دوگانه استفاده خواهد کرد اما اکنون به نظر می‌رسد اپل قصد دارد بر روی هر دو مدل پلاس از دوربین دوگانه استفاده کند و تفاوت مدل‌های پلاس را در استفاده از صفحه نمایش OLED محدود کند. با این حال تا انتشار اخبار بیشتر و جزییات دقیق‌تر در این رابطه فعلاً باید منتظر باشیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar