تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

گوشی 529 دلاری وان پلاس 6 (OnePlus 6) اخیراً توسط کمپانی چینی وان پلاس معرفی شده و توانسته نمرات بسیار خوبی را در نقدها و بررسی های انجام شده، از آن خود کند. شاید بتوان گفت پردازنده پرقدرت و قیمت مقرون به صرفه مهمترین ویژگی های این گوشی پرچمدار هستند، اما با این حال وان پلاس در این مدل توجه زیادی نیز به دوربین دوگانه پشتی داشته و می توانید عکس های پرتره بسیار جذابی را با آن ثبت کنید. ما نیز در این مطلب قصد داریم گوشه ای از قابلیت های دوربین وان پلاس 6 را نشان دهیم که البته برای این منظور به سراغ عکاسی از دو نمونه از بهترین خودروهای جهان رفته ایم! در ادامه با ما در دیجی رو همراه باشید.

برای اینکه کیفیت عکاسی وان پلاس 6 را تست کنیم، آن را در دست گرفته و به سراغ رولزرویس داون (Rolls Royce Dawn) در منطقه کورنوال و همچنین اتوموبیل 3 میلیون دلاری و افسانه ای بوگاتی شیرون (Bugatti Chiron) (سریع ترین ماشین حال حاضر جهان) در فرانسه رفته ایم. همین ابتدا باید اشاره کنیم که نتایج بسیار جالب توجه و راضی کننده بودند و در اینجا قصد داریم تا شما را با چگونگی ثبت تصاویر و ویرایش آن ها در گوشی وان پلاس 6 آشنا کنیم.

همان طور که اشاره کردیم، عکاسی ما از کورنوال و با خودروی رولزرویس داون شروع شد. گام اول پیدا کردن یک موقعیت مناسب برای ماشین بود و بعد از بررسی چند موقعیت در ساحل کورنیش، این زاویه را برای ثبت عکس انتخاب کردیم که دریا هم در آن کاملاً دیده شود. شرایط آب و هوایی هم بسیار مناسب بود و آسمان آبی نور کافی را برای عکاسی مهیا می کرد، بدون این که تشعشع شدید آفتاب تأثیر نامناسبی بر روی ماشین داشته باشد. البته برای اطمینان هر چه بیشتر ماشین را به نحوی چرخاندیم که خورشید پشت عکاس قرار داشته باشد.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

برای گرفتن این عکس زیبا از این ماشین رویایی، از دید کلی سه چهارم استفاده کردیم که تمام بخش جلو و سمت چپ بدنه ماشین را به خوبی پوشش داده است. البته برای اینکه صندلی های ماشین هم تاحدودی در عکس مشخص باشند، عکاس در حالت ایستاده قرار گرفته و گوشی را تقریباً هم ارتفاع با سر خود گرفته است تا زاویه مناسب برای نمایش قسمت های داخلی خودرو فراهم شود.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

بعد از عکس اول، وقت آن رسید تا جزئیات بیشتری از خودرو را در عکس های خود نمایش دهیم. برای این منظور گوشی را بالاتر از ارتفاع سر برده و از زاویه دید بالا به پایین، نمای داخلی کابین خودرو شامل فرمان و برخی بخش های چوبی و چرمی داخل بدنه را در کادر عکس گنجاندیم.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

در نهایت به سراغ جلوی بدنه و لوگوی بزرگ رولزرویس و نماد این سری از خودروها رفتیم. دامنه پویای دوربین وان پلاس 6 در این تصویر بسیار جالب بوده و ما را تحت تاثیر قرار داد. آسمان درخشان و روشن در کنار بخش های نسبتاً تاریک و سایه ای خودرو، تعادل بسیار خوبی در عکس دارند و همه چیز واضح و پرجزئیات به نظر می رسد.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

حال نوبت به رفتن به فرانسه و عکس گرفتن از بوگاتی شیرون رسیده است.

این تصویر به کمی تمرین و آماده سازی بیشتر نیاز دارد. عکاس از  پشت ماشین کمکی آویزان شده (با رعایت نمات ایمنی)، و هر دو خودرو با سرعت یکسان در حرکت هستند تا بدین وسیله بتوان از ماشین در حال حرکت عکس گرفت. برای اضافه شدن حالت بلور یا تار شدن جاده و درختان، باید از سرعت پایین تری برای شاتر دوربین استفاده کنید. البته مشکلی که در این بین وجود دارد این است که با کم کردن سرعت شاتر، نورگیری بیشتری انجام می شود و به همین دلیل عکس کمی بیش از حد درخشان و روشن به نظر می رسد.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

در دوربین های DSLR حرفه ای می توان این مشکل را با کوچک تر کردن دریچه دیافراگم حل کرد، اما بر روی گوشی این کار امکان پذیر نیست. در عوض، از  یک ورق فیلتر بدون رنگ استفاده کردیم که با قرار دادن آن بر روی لنز گوشی، دقیقاً مانند یک عینک آفتابی عمل کرده و میزان نور ورودی را کم می کند. با چسباندن یک تکه از این فیلتر بر روی لنز گوشی، توانستیم سرعت شاتر  را در حالت دستی کمی آهسته تر کرده و در عین حال از یک نورگیری مناسب و منطقی بهره مند شویم که نتیجه نهایی آن را در اینجا مشاهده می کنید.

پس از انجام این تنظیمات، تنها کاری که باید بکنیم این است که دوربین را تا حد ممکن بدون حرکت نگه داریم تا فوکوس بر روی خودرو ثابت بوده و به این ترتیب جاده و محیط اطراف به صورت تار ثبت شوند، در حالی که خود ماشین کاملاً واضح باشد. البته این کار به کمی تمرین نیاز دارد و ممکن است در همان اقدام اول با موفقیت همراه نباشد.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

در نهایت تصمیم گرفتیم تا از بوگاتی شیرون عکسی نیز در حالت ثابت و بدون حرکت، ثبت کنیم.  برای ثبت این عکس یک نقطه خوب از جاده را با پس زمینه ای دوست داشتنی از جنگل پیدا کردیم. در این عکس، عکاس از نزدیک و با زاویه بسته اقدام به تهیه تصویر کرده که نتیجه کار هم بسیار چشمگیر و قابل تحسین بوده است.

اما در انتهای مقاله باید به این نکته اشاره کنیم که عکس ها تنها با فشردن دکمه شاتر به این شکل که مشاهده می کنید، ثبت نشده اند، بلکه برخی ویرایش ها نیز بر روی آن ها انجام شده است. برای این کار ما از برنامه های ادوبی لایت روم CC و Snapseed استفاده کرده ایم، و اغلب با جابجا شدن های متوالی بین این دو برنامه، تغییرات مورد نظر بر روی یک تصویر اعمال شده است.

در عکس مربوط به بوگاتی، من می خواستیم یک نمای سینمایی داشته باشیم که ظاهر عکس را به شکلی رویایی تبدیل کند. برای رسیدن به این منظور ابتدا با تغییر رنگ سبز (درختان) شروع کردیم و در برنامه Lightroom آن را کمی به سمت رنگ زرد متمایل نمودیم و سپس اقدام به برقراری تعادل بین شدت نور، نقاط روشن و سایه ها، کردیم. همچنین چند تغییر دیگر نیز در Snapseed اعمال شد تا نتیجه دلخواه ما حاصل شود. در زیر می توانید تصاویر قبل و بعد از انجام تغییرات را مشاهده کنید.

تست دوربین وان پلاس 6 با دو مورد از بهترین خودروهای جهان!

منبع cnet
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها