خلاقیت کده؛ باز کردن درب سفت شیشه‌های مربا و … با یک روش جالب

باز هم با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و امروز قصد داریم تا به یکی از قدیمی‌ترین مشکلات خانم‌ها و البته یکی از مهم‌ترین موقعیت‌های عرض اندام آقایان بپردازیم! این مشکل هم چیزی نیست جز باز کردن درب سفت شده شیشه مربا، ترشی و … در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

گام اول: پیچاندن چسب برزنتی دور درب شیشه

باز کردن درب سفت ظروف شیشه‌ای (تصویر 1)حدود 30 سانتی‌متر از چسب برزنتی را جدا کرده و انتهای آن را دور درب شیشه بپیچانید. دقت کنید که چسب باید حداقل دور یک چهارم درب پیچیده شود و لبه پایینی آن نیز با لبه درب همسطح باشد. هر چقدر سطح تماس نوار چسب با درب شیشه بیشتر باشد، کار باز کردن آن را راحت‌تر خواهد کرد. پس اگر چسب برزنتی بیشتری در اختیار دارید یا اینکه درب شیشه بسیار نازک است، می‌توانید چسب را بیشتر بر روی درب بپیچانید.

گام دوم: محکم کردن چسب بر روی درب شیشه

باز کردن درب سفت ظروف شیشه‌ای (تصویر 2)مقداری از ابتدای نوار چسب را بر روی درب شیشه چسبانده و با مالش دادن، کاملاً از چسبیدن و محکم شدن آن اطمینان حاصل کنید. سپس بقیه نوار چسب را از پهنا تا کرده و به هم بچسبانید. این کار باعث خواهید شد تا الیاف موجود بر روی چسب با هم درگیر شده و استحکام آن در برابر پاره شدن، بسیار بیشتر شود.

گام سوم: باز کردن درب شیشه

باز کردن درب سفت ظروف شیشه‌ای (تصویر 3)با یک دست شیشه را نگه داشته و با دست دیگر نوار چسب را به سمت خود بکشید. خواهید دید که با این کار درب شیشه به راحتی باز خواهد شد. اگر درب بسیار سفت شده بود و چسب برزنتی توان باز کردن آن را نداشت، می‌توانید از چند لایه چسب بر روی هم استفاده کنید که استحکام آن را چندین برابر خواهد کرد.

باز کردن درب سفت ظروف شیشه‌ای (تصویر 4)از این روش می‌توانید برای باز کردن درب انواع شیشه‌ها و بطری‌ها استفاده کنید.

باز کردن درب سفت ظروف شیشه‌ای (تصویر 5)خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدواریم از ترفند ارائه شده، نهایت استفاده را برده باشید. حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید. ما همواره منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع instructables
مطالب پیشنهادی
2 نظرات
 1. nafas کاربر می‌گوید

  جالب بود

 2. کاربر می‌گوید

  چسب برزنتی قیمت ارزانی ندارد ؛ به همین دلیل میتوان بجای این کار ، از :
  ۱ _ پیچاندن کش پول دور در فلزی شیشه
  ۲ _ قرار دادن در شیشه زیر آب داغ یا گرم
  و خیلی کار های دیگر که باعث شود هوای درون شیشه خارج گردد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.