آی پینز

تکنولوژی جدید اوپو گوشی شما را درعرض 15 دقیقه شارژ کامل می‌کند

باتری‌های تلفن‌های هوشمند این روزها بزرگتر شده‌اند و می‌توانند انرژی بیشتری در خود ذخیره کنند. با این حال بسته به میزان استفاده شما از گوشی‌تان به سرعت تخلیه خواهند شد. در واقع ممکن است که تلفن شما در وسط روز نیاز به شارژ کردن دوباره داشته باشد و مجبور باشید تا ساعاتی را برای اینکار صرف کنید.

خبر خوب این است که شرکت‌های مختلف به دنبال راه حل‌های مختلفی هستند که به این روند سرعت ببخشند. در تازه‌ترین این اقدامات کمپانی اوپو در خلال کنگره جهانی موبایل و در کنفرانس خود تکنولوژی شارژ سریع جدیدی به نام Super VOOC را معرفی کرد که ادعا می‌کند سریع ترین شارژر تلفن‌های هوشمند جهان می‌باشد. بر اساس این گزارش تکنولوژی Super VOOC قادر خواهد بود تا یک باتری  2500 میلی آمپری را در عرض 15 دقیقه به صورت کامل شارژ کند.

هرچند که این تکنولوژی کاملاً جدید هم نیست. اوپو اشاره می‌کند که درواقع سال 2014 به این تکنولوژی دست یافته است اما با گذری سریع به سال 2016 توانسته تا آن را به صورت کامل و به نام Super VOOC به ثبت برساند. این کمپانی همچنین درباره تکنولوژی جدیدش می‌گوید که نه تنها بسیار سریع است، بلکه از امنیت فوق العاده بالایی نیز برخوردار می‌باشد.

این کمپانی در این باره می‌گوید:

” با استفاده از سیستم شارژ پالس با ولتاژی پایین، VOOC جانب احتیاط را رعایت کرده تا از ورود شارژ بیش از حد جلوگیری شود. این سیستم ارتباطات پالس الگوریتم جدیدی را در فرآیند شارژ پیاده سازی خواهد کرد که به واسطه آداپتور‌ شارژ Super VOOC شارژ ایجاد شده به دستگاه منتقل می‌شود.”

با توجه به دستیابی اوپو به چنین تکنولوژی، می‌توان انتظار داشت که ظرفیت باتری تلفن‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌ها در آینده به میزان بالاتری برود. هرچند که اوپو در این رونمایی تنها از یک باتری 2600 میلی آمپری استفاده کرده است اما می‌توان آینده‌ی چنین تکنولوژی شارژ سریعی را خیلی وسیع تر و یا حتی با استفاده از کابل‌های مدرن USB-C تعجیل بخشید.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد