تعداد گوشی های فعال آیفون در سراسر جهان از یک میلیارد عبور کرد!

اپل در گزارش مالی اخیر خود که در اختیار سرمایه‌گذاران این شرکت قرار گرفته، اعلام کرده که در حال حاضر بیش از 1 میلیارد کاربر فعال آیفون در سراسر جهان وجود دارد. این یک موفقیت بزرگ برای غول کوپرتینویی محسوب شده و نشان از محبوبیت گسترده گوشی‌های آیفون در بین مصرف کنندگان و علاقه‌مندان دارد. علاوه بر این، مدیر عامل اپل، آقای تیم کوک اشاره کرده که بیش از 1.65 میلیارد دستگاه اپل در سراسر جهان فعال هستند.

اینکه اپل چنین آمار قابل توجهی را برای گوشی‌های آیفون خود گزارش کند، اصلاً عجیب و غیرمعمول نیست؛ چرا که دستگاه‌های این شرکت اغلب از نظر تعداد فروش در رده‌های بالا قرار دارند و در سال‌های اخیر نیز مدل‌هایی مانند آیفون 10، آیفون 10 آر، آیفون 11 و نسل دوم آیفون اس ای فروش بسیار خوبی را تجربه کرده‌اند. این واقعیت هم که در آمریکا از هر 10 گوشی فروخته شده در تعطیلات آخر سال 2020، 9 گوشی از برند آیفون بوده، به وضوح نشان دهنده تسلط اپل بر این بازار بزرگ است.

علاوه بر همه این‌ها، با گسترش فعالیت‌های اپل در بازارهای در حال توسعه‌ای مانند هند، که طبق گزارش‌های اخیر آمار فروش آیفون در آن در سه ماهه اخیر رکورد زده است، این احتمال را تقویت می‌کند که در ماه‌های آتی تعداد آیفون‌های فعال حتی بسیار بیشتر هم بشود.

آیفون

یکی دیگر از عواملی که باعث محبوبیت گوشی‌های آیفون در بین کاربران شده، پشتیبانی نرم افزاری قوی از سوی اپل است. آخرین نسخه iOS، که ویژگی‌های سفارشی‌سازی زیادی را به این سیستم عامل اضافه کرده، حتی از آیفون 6 اس و 6 اس پلاس هم که در سال 2015 عرضه شده بودند، پشتیبانی می‌کند و این موضوع کاربران را ترغیب می‌کند تا دستگاه‌های قدیمی خود را همچنان حفظ کرده و از آن‌ها استفاده کنند. چرا که به‌روزرسانی‌های نرم افزاری اپل، گوشی آن‌ها را حتی چندین سال پس از عرضه نیز همچنان تازه و باطراوت نگه می‌دارد.

طبق گزارش‌هایی که پیش از این منتشر شده بودند، اپل یک میلیاردمین گوشی آیفون را در سال 2016 به فروش رساند و در ژانویه سال 2019 نیز اعلام کرد که بیش از 900 میلیون آیفون فعال در سراسر جهان وجود دارد. به گفته یکی از سخنگوهای این شرکت، اپل آن دسته از گوشی‌ها را فعال حساب می‌کند که در طول 90 روز گذشته حداقل یکبار با سرویس‌های این شرکت تعامل داشته و به سرورهای آن‌ها متصل شده باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.