دیجی فکت: 15 دانستنی درباره‌ی طوطی‌ها

کمتر کسی را می توان یافت که به طوطی‌ها علاقه نداشته باشد؛ حیوانات با‌مزه‌ای که هر موقع یکی از آنها را می‌بینیم، سعی می کنیم ببنیم که آیا صحبت می‌کند یا خیر! در این دیجی فکت با دانستنی‌های جالبی در مورد طوطی‌ها اشنا خواهیم شد، با ما همراه باشید.

 1. اولین حیوانی که سوالی در مورد خودش پرسیده، طوطی‌ای به نام الکس است. او پرسید که چه رنگی است و بعد یاد گرفت که خاکستری است.
 2. حدود 550 طوطی وحشی در نیویورک زندگی می‌کنند که به طور تصادفی از محموله‌ای در فرودگاه جی اف کی در اواخر دهه‌ی 60 آزاد شدند.
 3. طوطی شب استرالیا، مرموز‌ترین و گریزان‌ترین پرنده‌ی دنیاست، بطوریکه در طول یک قرن فقط 3 نفر دیدن او را تایید کرده‌اند.
 4. یک باند متال به نام hate beak وجود دارد که خواننده‌ی اصلی آن یک طوطی خاکستری آفریقایی است.
 5. طوطی‌ها بر روی بچه‌هایشان اسم می‌گذارند و این اسم در تمام طول زندگی‌شان با آنهاست.
 6. طوطی‌ای به نام اکو وقتی شهادتی علیه صاحبش داد که منجر به دستگیری او شد، تحت حفاظت شاهد در آمد.
 7. یک گونه طوطی اندونزیهایی وجود دارد که می‌تواند پازل‌های مکانیکی پیچیده را حل کند.
 8. بزرگ‌ترین طوطی دنیا kakapo، تنها طوطی بی‌پرواز دنیاست. این حیوان شب رو و گیاه خوار بوده و با میانگین طول عمر 95 سال، یکی از طولانی زی‌ترین پرندگان است. این گونه طوطی به شدت در معرض خطر است و طبق برآورد سال 2012، فقط 126 عدد از این طوطی وجود دارد.
 9. وینستون چرچیل به طوطی‌اش حرفهای ضد نازی یاد داده بود.
 10. استرالیا پدیده‌ای تحت عنوان فصل طوطی‌های مست تجربه کرد که در آن موقع از سال صد‌ها طوطی از میوه‌های مخمر شده خوردند و علائمی از مسمویت از جمله خماری را از خود نشان دادند.
 11. طوطی‌های پیشانی سفید بوسه‌ی دهان به دهان می‌کنند. وقتی که طوطی نر به اندازه‌ی کافی تحریک شده باشد، در دهان طوطی ماده استفراغ می‌کند.
 12. در دهه‌ی 1890، یک کمپانی ویسکی 500 طوطی خاکستری را تعلیم داد که شعار‌های تبلیغاتی بگویند و سپس آنها را به رایگان در میخانه‌ها و فروشگاه‌ها آزاد کرد.
 13. مطالعات دریافتند که اکثر طوطی‌ها چپ دست هستند.
 14. نگهداری از طوطی‌ها در خانه در هندوستان غیر قانونی است.
 15. طوطی‌ها تار صوتی ندارند. به جای آن آنها حرکت ماهیچه‌های گلویشان طوری کنترل می‌کنند جریان هوا صدا و تن‌های خاص را تولید کند.

 

منبع .kickassfacts

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar