فلای تودی

قابلیت شارژ بی‌سیم و اکتیو اج به پیکسل 3 برمی‌گردد؟

اوایل هفته گذشته شاهد انتشارتصاویری واقعی از نمونه اولیه گوگل پیکسل 3 ایکس ال (Google Pixel 3 XL) بودیم. این تصاویر توسط یکی از اعضای ارشد انجمن اینترنتی XDA-Developers  با نام کاربری meraz9000 منتشر شده بود و بنا به ادعای این شخص، وقتی قاب گوشی را در دست خود فشار داده، ویبره ای را احساس کرده که به وضوح می تواند نشانگر حضور قابلیت اکتیو اج (Active Edge) در این گوشی باشد.

برای کسانی که ممکن است اطلاعی از ویژگی اکتیو اج نداشته باشند باید یگوییم که این قابلیت در واقع یک میانبر در پیکسل 2 بود که به کاربر امکان می داد تا به سرعت و تنها با فشردن گوشی در دست خود، دستیار صوتی گوگل اسیستنت را فراخوانی کرده، صدای زنگ بیدارباش را خاموش کند و یا هنگام زنگ خوردن گوشی، صدای آن را قطع کند. همان طور که مشخص است استفاده از این میانبر نیاز به قطعات سخت افزاری حساس به فشار دارد. البته، XDA از کدهای نسخه پیش نمایش توسع هدهندگان اندروید P هم به عنوان شاهدی برای این مدعا استفاده کرده است.

پیکسل 3 ایکس ال

در داخل SystemUIGoogle.APK، بخشی با نام “WakeMode” وجود دارد که وقتی گوشی از حالت استندبای خارج می شود، کنترل امور را به دست می گیرد. اساساً، اجزای اکتیو اج (با اسم رمز Elmyra) به اسم های رمز پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال اشاره دارند، اما آن ها همچنین دو مورد دیگر را نیز ذکر می کنند: crosshatch و blueline. در حالی که مشخص شده Crosshatch اسم رمز پیکسل 3 ایکس ال است (این مسئله توسط تصویری که از صفحه بوت گوشی فاش شده مشخص شده است)، اسم رمز دیگر، یعنی blueline نیز احتمالاً مربوط به مدل  کوچک تر پیکسل 3 می باشد.

اگر چه در حال حاضر شواهد بسیاری حاکی از وجود قابلیت اکتیو اج در گوشی پیکسل 3 هستند، اما همیشه باید این امکان را هم در نظر گرفت که ویژگی های مختلف گوشی تا قبل از رونمایی رسمی، می توانند تغییر کرده و یا حتی حذف شوند.

علاوه بر شواهدی که در مورد قابلیت اکتیو اج پیکسل 3 به دست آمده، شواهد دیگری نیز وجود دارند که به احتمال پشتیبانی این گوشی از شارژ بی سیم اشاره دارند. مجموعه ای جدید از مجوزها در همان فایل SystemUIGoogle.APK، دو عبارت جالب را ذکر می کنند: DOCK_IDLE و DOCK_ACTIVE. این کدها در واقع به برنامه ای تحت عنوان Dreamliner اشاره دارند، اما این برنامه وجود خارجی ندارد و بنابراین می توان نتیجه گرفت که احتمالاً گوگل آن را به صورت مخفیانه و محدود مورد تست و ارزیابی قرار داده است.

گوگل پیکسل 3 ایکس ال

meraz9000 در مورد طراحی ظاهری نمونه اولیه پیکسل 3 هم اطلاعات خوبی ارائه کرده بود. به گفته وی، پشت بدنه این گوشی به طور کامل از شیشه ساخته شده است و برخلاف مدل سال گذشته که تنها بخشی از کاور پشتی آن شیشه ای بود، در پرچمدار جدید گوگل تمام این قسمت با شیشه پوشیده شده است. البته باز هم همان سبک طراحی دو تکه در پشت بدنه دیده می شود که نوع پرداخت های آن ها با هم تفاوت خواهد داشت، به این ترتیب که قسمت فوقانی کاور پشتی ظاهری براق داشته و سایر بخش ها به صورت مات طراحی شده اند.

درست است که صرف ساخته شدن گوشی از شیشه نمی تواند به معنای پشتیبانی از شارژ بی سیم باشد، اما اگر تمام قطعات پازل را کنار هم بچینیم، می توانیم امیدوار باشیم که گوگل تصمیم گرفته این قابلیت را نیز به پرچمدارهای امسال خود اضافه کند. شارژ بی سیم پیش از این در نکسوس 4 و نکسوس 5 به کار گرفته شده بود اما پس از آن در مدل های نکسوس 6 پی و نکسوس 5 ایکس حذف شد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها