سونی: تمام موجودی پلی استیشن 5 فروخته شد!

کنسول نسل بعدی سونی، یعنی پلی استیشن 5، از تاریخ 12 نوامبر (22 آبان) فروش جهانی خود را آغاز کرده و با استقبال بسیاری خوبی از سوی گیمرها روبرو شده است. در حالی که انتظار هم می‌رفت پلی استیشن 5 در چند ماه ابتدای عرضه خود، در حجم کمی وارد بازار شده و کمیاب باشد، اما حالا معلوم شده که تقاضا برای این کنسول بسیار بیشتر از حد انتظار سونی بوده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

جیم رایان، مدیر عامل و رئیس جدید بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در مصاحبه با خبرگزاری روسی TASS اظهار داشته که فروش پلی استیشن 5 به شکل عجیبی خوب بوده، به طوری که سونی به دلیل تقاضای زیاد برای این کنسول، در حال حاضر تمرکز بیشتری بر افزایش عرضه دارد.

وی در این باره گفته:

همه چیز فروخته شد. همه موجودی به طور کامل فروخته شد. من سال گذشته بیشتر وقت خود را صرف تلاش برای اطمینان از جلب تقاضای کافی برای پلی استیشن 5 کردم و اکنون بخش عمده‌ای از نیروهای اجرایی من به سختی در تلاش هستند تا بتوانیم در برابر این تقاضای بالا پاسخگو بوده و عرضه را افزایش عرضه دهیم.

پلی استیشن 5

وی همچنین اشاره کرده که به نظر می‌رسد اغلب خریداران اولیه پلی استیشن 5 (تقریباً دو سوم آن‌ها) دارندگان پلی استیشن 4 هستند، در حالی که بقیه ممکن است از کنسول دیگری مهاجرت کرده یا به کلی تاکنون خارج از اکوسیستم کنسول‌های بازی بوده‌اند.

آقای رایان معتقد است:

بر اساس شواهد موجود و با توجه به تجربه‌های قبلی، از زمان عرضه تا كریسمس، حدود سه چهارم کسانی که پلی استیشن 5 خریداری خواهند کرد، دارندگان PS4 هستند و 25 درصد باقیمانده یا از کنسول دیگری به سمت کنسول ما می‌آیند و یا گیمرهای جدید هستند. بنابراین، اکثریت کسانی که PS5 خریداری می‌کنند همان دارندگان PS4 هستند … حدود 114 میلیون PS4 در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین هنوز افراد زیادی هستند که قصد خرید پلی استیشن 5 را دارند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.