پای پوکمون گو به 15 کشور دیگر هم باز شد

به نظر می‌رسد انتشار بازی فوق محبوب پوکمون گو در ژاپن، مقدمه عرضه گسترده‌تر این عنوان در منطقه آسیا و اقیانوسیه بوده است. جدیدترین ساخته نیانتیک (Niantic) که تاکنون در نقاط مختلف دنیا بسیار پرفروغ ظاهر شده است، اکنون به 15 کشور دیگر از این منطقه وارد شده که این کشورها عبارتند از: برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، ویتنام، تایوان، پاپوآ گینه نو، فیجی، جزایر سلیمان، ایالات فدرال میکرونزیو پالائو. البته بیشتر ساکنین این مناطق، پیش از این نیز با دانلود فایل APK بازی، آن را تجربه کرده بودند. اما حالا که پوکمون گو به صورت رسمی در این کشورها عرضه شده، کاربران به راحتی خواهند توانست با مراجعه به اپ استور و یا گوگل پلی استور، آن را دانلود نمایند.

ناگفته نماند که بنا به نوشته وب‌سایت TechCrunch، در جدیدترین مرحله از توسعه بازی پوکمون گو در منطقه آسیا، هنوز سه بازار عمده این قاره پهناور میزبان این بازی نشده‌اند. این سه کشور عبارتند از: چین، کره جنوبی و هند. البته آقای جان هانکه (John Hanke)، مدیر عامل نیانتیک در این باره توضیحاتی ارائه کرده که وب‌سایت Forbes آن را منعکس نموده است.

عرضه پوکمون گو در 15 کشور آسیایی دیگرآقای هانکه در سخنان خود اظهار داشته که نیانتیک هنوز نتوانسته بازی خود را در کره جنوبی عرضه نماید و علت این امر محدودیت‌های اعمال شده برای نقشه گوگل در این کشور است. دلیل این محدودیت‌ها نیز به نوبه خود، نگرانی‌های امنیتی کره جنوبی در رابطه با همسایه شمالی این کشور، اعلام شده است. اما در کشور چین اوضاع کمی متفاوت است و مانع اصلی پوکمون گو برای تصرف پرجمعیت‌ترین کشور دنیا چیزی نیست جز رگولاتوری سخت‌گیر این کشور. در رابطه با کشور هند هنوز هیچ توضیح خاصی ارائه نشده و دقیقاً مشخص نیست که دلیل عدم انتشار بازی در این کشور چه بوده است. البته پیش از این نیانتیک عنوان کرده بود که مشکلات مربوط به سرورهای این کشور باعث کند شدن بازی و در نتیجه عدم کارکرد مناسب آن می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.