هر آنچه که باید درباره بازی Pokemon Go، محبوب‌ترین بازی آمریکا بدانید

بازی پوکمون

بازگشت دوباره  پوکمن گو برای اندروید و آیفون، حس بازگشت به دهه 90 میلادی را دارد. شوق و اشتیاق زیادی در میان کاربران به دلیل ارائه نسخه جدید از پوکمن ایجادشده است که گویی کاربران سال‌هاست که منتظر این بازی هستند. این بازی برای اندروید 4.4 به بالا و در سبک AR یا Augmented Reality  (واقعیت افزوده)در دسترس است.

در ابتدا بازی پوکمن گو آن چیزی نیست که در سری‌های قبل شاهد آن بودید. آن‌هم به این دلیل که این بازی در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد. این بازی بسیار شبیه به بازی واقعیت افزوده Ingress و مبتنی بر مکان واقعی شما طراحی‌شده است. همچنین هیچ مانعی برای شما وجود ندارد و این به معنی فضای آزادی است که می‌توانید در این بازی در آن به گشت‌وگذار بپردازید.

 

گرچه نگاه کردن به محیط اطراف از دریچه صفحه‌نمایش گوشی خود ممکن است باعث شود که به مردم اطراف و یا موانع فیزیکی برخورد کنید. پس بهتر است در هنگام بازی مراقب خود باشید.

 

هیولاها در دنیای پوکمون به شما حمله نمی‌کنند و نیازی به نبرد با آن‌ها برای گیر انداختن آن‌ها نیست. تنها می‌توانید با غلط دادن توپ Pokeball به سمت آن‌ها، آن‌ها به دام بیندازید. گرچه این بازی به این سادگی‌ها هم نیست و باید توپ‌ها را به‌صورت دستی پرتاب کنید. خوشبختانه با استفاده از توت‌فرنگی‌هایی به نام Razz Berry می‌توانید شانس گرفتن هیولاها را قبل از آنکه پا به فرار بگذارند، افزایش دهید. همچنین این بازی فاقد هرگونه بخش آموزشی است که به نظر می‌رسد برای یک بازی در چنین فضای بزرگی جالب باشد. درواقع خود کاربر با کنجکاوی به کشف فضای پیرامون خود می‌پردازد.

آیکون های آبی در پوکمون

هنگامی‌که بازی را برای اولین بار اجرا می‌کنید آیکون‌هایی آبی را در اطراف خود مشاهده می‌کنید که به آن PokeStops می‌گویند. این آیکون‌های آبی اغلب در اطراف ساختمان‌ها و یا مکان‌های مهم در دنیای واقعی یافت می‌شود. اگر در مکانی که هستید آیکون آبی یافت نمی‌شود، بهتر است از جای خود بلند شده و به دنبال کشف این آیکون‌ها در مکان‌هایی دیگر بروید. درواقع تشویق کاربران به گشت‌وگذار و دیدن مکان‌های مهم از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی محسوب می‌شود. نزدیک شدن به PokeStops و کشیدن آن‌ها در صفحه‌نمایش، باعث گرفتن آیتم‌های مختلف و حتی امتیاز می‌شود.  اما در کنار این آیکون‌های آبی ممکن است به آیکون‌های بنفش نیز بربخورید. این به این معنی است که این مکان‌ها و ساختمان‌های مهم در زمان حاضر تخلیه‌شده‌اند. گرچه بعد از بازگشایی این مکان‌ها این آیکون بنفش به آبی تبدیل خواهد شد.

 

علاوه بر آیتم‌های و امتیازاتی که به‌صورت رایگان به دست می‌آورید، قابلیت خرید آیتم‌ها نیز در این بازی گنجانده‌شده است.

پول در بازی پوکمون

آیتم‌ها را در بازی می‌توان به‌صورت رایگان به دست آورد. اما اگر حوصله به دست آوردن آیتم‌ها با صبر و تلاش را ندارید، امکان خرید آن‌ها وجود دارد. خرید آیتم‌ها در بازی با استفاده از یک ارز تعریف‌شده درون بازی به نام PokeCoins  (PC) ممکن است. برای به دست آوردن PC دو روش وجود دارد. اولی پیدا کردن PC در بازی است که به‌سختی در آن یافت می‌شود. دومی هم استفاده از پول واقعی برای خرید PC است.

 

در این بازی مهیج و جذاب آیتم‌های مختلفی وجود دارد که به معرفی تعدادی از آن‌ها و ارزش آن‌ها برای خرید، می‌پردازیم:

 

PokeBall

PokeBall

پوک بال‌ها از آیتم‌های ضروری در دنیای پوکمون هستند و در ابتدای بازی تنها 50 عدد از آن‌ها به شما داده می‌شود. در ادامه نیز می‌توانید با خوردن PokeStop ها یا خرید مستقیم از فروشگاه نسبت به تهیه آن اقدام کنید. این آیتم دربسته‌های  20 (قیمت: 100pc)، 100 (قیمت: 460pc) و 200 (800pc) تایی موجود است.

 

Egg

Egg

تخم و مرغ‌ها را می‌توان در طبیعت اطراف و یا با استفاده از دستگاه جوجه‌کشی به دست آورد. دستگاه جوجه‌کشی تنها زمانی اقدام به تولید تخم و مرغ می‌کند که کاربر یک مسافت مشخص را بپیماید و یک پوکمون جدید کسب کند.

 

Lucky Egg

Lucky Egg

برخلاف تخم و مرغ‌های عادی، Lucky Egg یا همان تخم و مرغ شانسی‌ها را می‌توان برای دو برابر کردن امتیازهای به‌دست‌آمده در مدت‌زمان 30 دقیقه‌ای استفاده کرد. همچنین می‌توانید آن‌ها را به قیمت 80pc تنها برای یک تخم‌مرغ شانسی خریداری کرد. بسته‌های 8 (500pc) و 25 (1250pc) تای نیز در فروشگاه موجود هستند.

 

Egg Incubator

Egg Incubator

این آیتم ماشین جوجه‌کشی است که می‌توان برای تولید بیشتر تخم و مرغ‌های معمولی از آن استفاده کرد. در ابتدای بازی تنها یک دستگاه به شما داده می‌شود. برای خرید تعداد دستگاه‌های بیشتر می‌توانید با پرداخت 150pc، یک دستگاه دیگر خریداری کنید. این ماشین جوجه‌کشی تنها قادر به نگه‌داری سه عدد تخم و مرغ است.

 

Incense

Incense

از این آیتم برای سهولت در پیدا کردن موجودات استفاده می‌شود. با استفاده از این آیتم قادر خواهید بود در مدت 30 دقیقه شانس شمارا برای پیدا کردن هیولاها افزایش می‌دهد. در فروشگاه به‌صورت تکی 80pc قیمت دارد و بسته‌های 8 (500pc) و 25 (1250pc) تایی آن نیز فروخته می‌شود.

 

Lure Module

Lure Module

این آیتم شبیه به آیتم قبلی است ولی با قدتری بیشتر و حتی بر روی کاربران موجود در بازی تأثیر گذاشته و آن‌ها را نیز به مدت 30 دقیقه به سمت خود جذب می‌کند.

 

Pokemon Storage

Pokemon Storage

این آیتم حکم فضای ذخیره‌سازی را دارد و به شما اجازه می‌دهد تا 250 هیولا و تا 9 تخم و مرغ را به همراه داشته باشید. همچنین می‌توان فضای آن را 50 عدد باقیمت 50pc افزایش داد.

 

Bag Upgrade

Bag Upgrade

به‌عنوان یک وسیله ضروری، این کیف به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید آیتم‌های مختلفی را که در طول سفر به آن دست پیداکرده‌اید را در جایی نگهداری کنید. این کیف گنجایش 350 عدد آیتم را دارد. با دادن تنها 50pc می‌توانید 50 عدد ظرفیت اضافی به آن اضافه کنید.

 

بعد از مدتی که در بازی پیشرفت داشتید از شما درباره ملحق شدن به یکی از سه گروه آبی قرمز و زرد سؤال می‌شود. هنگامی‌که یکی از این سه گروه را انتخاب کردید می‌توانید باشگاه خود را تأسیس کنید و از هیولاها برای حفاظت از آن استفاده کنید. هر باشگاه دارای یک سطح اعتبار است که شامل میزان تجربه شما در بازی است. همچنین می‌توانید گروه‌های باشگاه‌های دیگر را به مبارزه دعوت کنید.

بعد از شکست تمامی افراد دشمن؛ از باشگاه دشمن به بیرون رانده می‌شوید. اما باید به این نبرد آن‌قدر ادامه دهید تا بتوانید سطح اعتبار باشگاه را به‌طور کامل تخلیه کنید. زمانی که موفق به این کار شدید می‌توانید کنترل باشگاه را به دست گرفته و رهبر باشگاه شوید. همچنین می‌توانید از یک هیولا برای دفاع از باشگاه خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که از هیولاها باقدرت جنگ (CP) کافی برای دفاع استفاده کنید.

 

هیولاهای پوکمون ازلحاظ سطح دسته‌بندی نشده‌اند. بلکه طبق قدرت جنگ (CP) دسته‌بندی می‌شوند. این قدرت جنگ هر هیولایی از طریق خوردن Candy و یا Stardust  افزایش پیدا می‌کند که می‌توانید آن‌ها را در هنگام گرفتن موجودات اطراف بگیرید و یا از آن‌ها برای تبدیل هیولاهای خود استفاده کنید. Candy مناسب برای هر خانواده هیولایی متفاوت است. گرچه Stardust حالت عمومی دارد و برای هر افزایش قدرت هر خانواده‌ای از هیولاها مناسب است.

 

لینک دانلود بازی Pokemon GO – پوکمون گو

گوگل پلی | اپل استور