پاپ کرن؛ با سینما آشتی کنید

اگر شما نیز یکی از علاقه مندان همیشگی سینما باشید، مطمئنا آشنایی با فیلم‌های جدید روی پرده، اطلاعات آن‌ها، سانس های پخش و سایر موارد برایتان از اهمیت خاصی برخوردار است. گاهی برای رفتن به سینما، با محدودیت زمانی مواجه هستید و باید به دنبال سینمایی بگردید که فیلم مورد نظرتان را در زمان مناسبی پخش کند. بدین منظور تماس گرفتن با سینما های مختلف کمی سنتی به نظر می‌رسد.

امروزه با معرفی اپلیکیشن‌های کاربردی و متنوع، کاربران برای انجام اکثر کار های متداول خود به تلفن هوشمند متوسل می‌شوند. اپلیکیشن پاپ کرن پیشنهاد ما برای کسانی است که با مشکلات یاد شده مواجه هستند؛ این که چه سینمایی در سانس مورد نظرتان چه فیلمی بر روی پرده دارد و مضموم فیلم‌های سینمای جدید چیست همه و همه در قالب رابط کاربری متفاوت اپلیکیشن پاپ کرن گنجانده شده‌اند.

در ادامه با این اپلیکیشن وطنی بیشتر آشنا می‌شویم.

رابط کاربری و بخش‌های مختلف اپلیکیشن پاپ کرن

مدت قابل توجهی از انتشار نسخه اولیه پاپ کرن در کافه بازار می‌گذرد و حالا می توانیم بگوییم این اپلیکیشن تا حد زیادی به استاندارد های رابط کاربری مدرن نزدیک شده است. توسعه دهندگان علاوه بر توجه به استاندارد‌های متریال گوگل، سعی کرده‌اند تا ما را با یک رابط متفاوت و منحصر به فرد روبرو کنند.

منوی اصلی برنامه با پس زمینه مشکی طراحی شده است و بخش‌های مختلف برنامه در دو نوار بالا و پایین این صفحه گنجانده شده‌اند. در نوار بالا سه بخش اصلی برنامه – روی پرده، هنر و تجربه و جشنواره – تعبیه شده‌اند. در بخش روی پرده، جدیدترین و داغ ترین فیلم‌های سینمایی در حال پخش در اکثر سینماهای کشور را مشاهده خواهید کرد. در این منو نام فیلم به همراه کاور آن مشاهده می‌شود.

در دو قسمت هنر و تجربه و جشنواره نیز به ترتیب به لیستی با آیتم فیلم‌های هنری و اطلاعات جشنواره‌های مختلف دسترسی خواهید داشت. (مطابق تصویر زیر)

رابط کاربری و بخش‌های مختلف برنامه

با انتخاب هر یک از فیلم‌های منوی اصلی، مطابق تصویر زیر منوی جدیدی با اطلاعات بیشتر نمایش داده می‌شود؛ گالری تصاویر رسمی فیلم در بالای این بخش گنجانده شده است. در ادامه دو بخش درباره فیلم و سانس‌های نمایش نیز اطلاعات بسیار کاربردی و کاملی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

در بخش درباره فیلم، نام، خلاصه داستان، کارگردان و تهیه کننده اثر قرار می‌گیرند و سانس‌های نمایش فیلم نیز در منوی کناری ثبت می‌شود.

رابط کاربری و بخش‌های مختلف برنامه پاپ کرن

منوی پایین اپلیکیشن پاپ کرن به ترتیب (از راست به چپ) شامل بخش‌های صفحه اصلی، سینما و پردیس‌ها، جدول فروش، سینمای نزدیک به من و تنظیمات می‌شود. بخش سینماها یکی از بهترین مشخصه‌های اپلیکیشن پاپ کرن در بررسی ما بود. در این قسمت، سینماهای تهران و دیگر شهر ها به صورت کاملا تفکیک شده و مرتب ثبت شده‌اند. با انتخاب سینمای مورد نظر خود، تصویری از نمای سینما، فیلم‌های روی پرده و اطلاعات کلی پردیس مربوطه به نمایش در می‌آیند.

3

متاسفانه در بررسی ما هیچ اطلاعات و مضموم خاصی در بخش جدول فروش برنامه نمایش داده نشد و عبارت “متاسفانه فیلمی یافت نشد” تا حدی ما را از این قسمت نا امید کرد. امیدواریم توسعه دهندگان بتوانند در آینده این بخش را نیز همچون سایر موارد راه اندازی کنند.

4

بهتر است جهت پیدا کردن فیلم و سانس مورد علاقه خود، به جای مراجعه به منوی هر فیلم، از بخش سینماها استفاده کنید. بدین ترتیب با پیدا کردن سینمای نزدیک به خود می‌توانید لیست سانس‌های آنجا را در اختیار داشته باشید. در منوی هر فیلم تمامی سانس‌های سینماهای مختلف کشور به نمایش در می‌آیند و پیدا کردن سینمای مورد نظر کمی سخت است.

یکی دیگر از بخش‌های اپلیکیشن پاپ کرن، سینماهای اطراف من نام دارد. این قابلیت که ملزم به روشن بودن موقعیت یاب (GPS) تلفن همراه است، سینماهای نزدیک به کاربر را با توجه به موقعیت مکانی وی شناسایی می‌کند.

5

با گشت و گذار در رابط کاربری و منو های اپلیکیشن پاپ کرن  تنها دو نکته منفی به چشم ما آمد: اول از همه عدم کارکرد بخش جدول فروش و دوم بنر تبلیغاتی رنگارنگ و آزار دهنده پایین صفحه. به هر حال این برنامه رایگان است و باید منابع مالی خود را تامین کند.

اما خبر خوب این است که برای کاربرانی که استفاده زیادی از برنامه دارند، امکان حذف تبلیغات از بخش تنظیمات و با پرداخت مبلغ دو هزار تومان وجود دارد. با این حال اگر آنچنان زیاد از برنامه استفاده نمی‌کنید، بنر تبلیغاتی آنچنان سد راهتان نخواهد بود.

6

در نهایت یکی دیگر از قابلیت‌های ایده آلی که می‌تواند در آینده به برنامه افزوده شود، امکان رزرو بلیت سینما و سانس مورد نظر می‌باشد. البته در این زمینه باید صبور باشیم، چرا که این مهم در آینده نزدیک رخ نخواهد داد.

امیدواریم از بررسی اپلیکیشن پاپ کرن نهایت بهره را برده باشید.

دانلود :

پاپ کرن؛ با سینما آشتی کنید

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد