امکان وجود حیات بیگانه در سیاره کوتوله سرس

بشر امید دارد تا روزی برسد که بتواند از سیارات و یا سیارک‌ها برای به‌دست آوردن مواد معدنی ارزشمند استفاده کند. به گفته‌ی دانشمندان سیاره‌ی کوتوله‌ای که در منظومه‌ی شمسی قرار گرفته می‌تواند دارای حیات فرازمینی و حتی موجودات زنده‌ای باشد که در آن زندگی می‌کنند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که ممکن است این حیات کاملاً ساده بوده و با موجوداتی با ساختار ژنتیکی و بدنی کاملاً اولیه روبرو باشیم. با دیجی رو همراه باشید تا با این سیاره‌ی کوتوله که سرس نام دارد بیشتر آشنا شویم.

یک سیاره سنگی و مرموز در کمربند سیارکی میان مریخ و مشتری وجود دارد که سطحش از یخ پوشیده شده ولی می‌تواند دنیایی کاملاً متفاوت را زیر این لایه‌های یخ از دید ما مخفی کرده باشد. تاکنون اکتشافات و تحقیقات زیادی بر روی سیاره‌ی سرس که یک کوتوله محسوب می‌شود صورت گرفته و نتایج آن‌ها را در مجلات معتبر می‌توان یافت. به همین دلیل چند وقتی می‌شود که توجه جامعه‌ی علمی مخصوصاً علاقه مندان به فضا به این سیاره جلب شده است. به گفته‌ی دانشمندان می‌توان این انتظار را داشت که در آینده‌ای نه چندان دور بتوانیم انسان‌ها را به این سیاره بفرستیم و از آب و مواد معدنی آن استفاده کنیم.

با در نظر گرفتن وجود آب در سرس می‌توان نتیجه گیری کرد که حیات نیز ممکن است در این سیاره به هر شکلی در جریان باشد زیرا آب یکی از مهمترین عنصرها برای شکل گیری حیات می‌باشد. تصور کنید که این حیات فرازمینی می‌تواند به هر شکلی باشد و این موضوع برای تمامی محافل علمی در جهان بسیار مهم تلقی میشود. مطالعات نشان داده که تنها 10 درصد از آب موجود بر روی این سیاره تبدیل به یخ شده و حدود 90 درصد به شکل مایع می‌باشد. این موضوع را فیزیکدان توماس پرتیمن که در موسسه علوم سیاره‌ای در توسان، آریزونا فعالیت می‌کند اعلام کرده است.

انتظار می‌رود در زیر سطح پوشیده از یخ این سیاره یک اقیانوس شور عظیم قرار گرفته باشد و این امکان نیز وجود دارد که حیات فرازمینی شگفت انگیزی در این اقیانوس در جریان باشد و موجوداتی کاملاً متفاوت‌تر از تصورات ما در حال زندگی کردن هستند. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که سرس در کنار برخوردار بودن از یخ و آب در سنگ‌های خود مواد معدنی زیادی را جای داده که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

نظر شما درباره‌ی سیاره کوتوله سرس چیست؟

منبع independent
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیانمهر
کیانمهر
2 سال قبل

اه اه اه پندش