با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

تصور اینکه زامبی‌ ها یا مردگان متحرک واقعی باشند، حقیقتا ترسناک است، به هر حال تقریبا همه ما می‌دانیم که زامبی‌ ها فقط موجوداتی خیالی هستند. اما باید به شما بگوییم که زیاد هم مطمئن نباشید! شاید زامبی‌ هایی که در فیلمهایی مثل “رزیدنت اویل” یا سریال “واکینگ دد” دیده‌ایم واقعی نباشند اما مواد سمی، انگلها و ارگانیسم‌هایی وجود دارند که می‌توانند موجوداتی بدون فکر و زامبی مانند درست کنند، درست مثل موجودات زامبی فیلم های ترسناک و تخیلی!

آیا این امکان وجود دارد که این موجودات روزی قادر باشند تا مغز پیچیده‌ای مثل مغز انسان را تحت کنترل خود در بیاورند؟ آیا ممکن است که بالاخره روزی یک تکنولوژی دارویی از کنترل خارج شود و مغز انسانها را در اختیار بگیرد؟ با دیجی رو همراه باشید تا با ده موجود خطرناکی که این قابلیت را دارند، آشنا شوید!

 

10- سرچماقیان ماری یا Ophiocordyceps

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

اوفیوکوردیسپس نوعی قارچ خاص است که به برخی از حشره‌ها در جنگلهای آفریقا حمله می‌کند.‌هاگ‌های این قارچ وارد بدن مورچه‌ها می‌شوند و کنترل مغز آنها را به دست می‌گیرند. این قارچ سپس به حشره دستور می‌دهد تا به بالای یک گیاه رفته و به زیر برگی که تا 25 سانتیمتر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته بچسبد. به این دلیل مورچه پس از مدتی می‌میرد و قارچ شروع به رشد در مغز این حشره مرده می‌کند. پس از اینکه قارچ به بالاترین مرحله در چرخه رشد خود می‌رسد‌ هاگ‌های جدیدی را رها کرده و به دنبال قربانی دیگری می‌گردد. آیا فکر می‌کنید این احتمال وجود دارد که این قارچ به بدن انسانها نیز آسیب برساند؟ خط داستانی بازی کامپیوتری The Last of Us از همین ایده گرفته شده.

 

9- توکسوپلاسما گوندی

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

توکسوپلاسما گوندی یا Toxoplasma gondii انگل کوچکی است که بیش از هر چیزی وارد مغز موشها می‌شود. روند تفکر موشهایی که به این انگل مبتلا می‌شوند تغییر می‌کند و مثلا حیوان به جای اینکه از گربه‌ها بترسد، به سمت آنها حمله می‌کند. دانشمندان متوجه شده‌اند موشهایی که به توکسوپلاسما گوندی مبتلا می‌شوند به بوی گربه و ادرار آن واکنش نشان می‌دهند و به سمت آنها می‌روند. این موشها در طبیعت معمولا به دست همین گربه‌ها کشته یا خورده می‌شوند و به این ترتیب انگل وارد بدن گربه‌ها نیز می‌شود. همچنین گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد برخی از انسانها این انگل را از گربه‌ها دریافت کرده‌اند. با اینحال تاکنون هیچ کدام از افرادی که به این انگل مبتلا شده‌اند نشانه‌هایی از رفتارهای غیر عادی نشان نداده‌اند.

 

8- عصب‌زایی

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

با توجه به تحقیقاتی که در زمینه سلول‌های بنیادی انجام شده، انسانها قادر خواهند بود تا به زودی اعضا و ارگانهایی از بدن که آسیب دیده‌ یا از بین رفته‌اند را ترمیم کنند. اما تنها عضوی از بدن که قابلیت دوباره ایجاد شدن و ترمیم را ندارد مغز است زیرا هنگامی که شخصی می‌میرد سلولهای بیرونی مغز بلافاصله شروع به از بین رفتن می‌کنند. در حقیقت لایه بیرونی مغز است که شخصیت هر فرد را شکل می‌دهد، خاطرات، احساسات، منطق و تفکرات هرکس در لایه بیرونی مغز ذخیره می‌شود و لایه‌های داخلی که شامل سلولهای بنیادی هستند عملکردهای اولیه و حیاتی ما مثل نفس کشیدن، غذا خوردن و راه رفتن را کنترل می‌کنند. به این ترتیب تنها در صورتی که شخصی را بلافاصله پس از مردن احیا کنید لایه بیرونی مغز سالم می‌ماند. حالا موقعیتی را تصور کنید که شخصی پلید در آن اجسادی را که لایه بیرونی مغزشان از بین رفته است دوباره احیا کند و به زامبی‌ هایی دست پیدا کند که قدرت تفکر نداشته باشند. شاید در حال حاضر این امکان وجود نداشته باشد اما به هر حال حداقل از لحاظ تئوری قابل انجام است.

 

7- جنون گاوی

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

آیا می‌دانستید که انسان‌ها هم به جنون گاوی مبتلا می‌شوند؟ این بیماری در انسانها با نام Creutzfeldt-Jakob شناخته می‌شود و افرادی که به آن مبتلا می‌شوند دارای علائم و رفتارهایی هستند که شباهت زیادی به زامبی‌ های فیلم “28 روز بعد” دارد. از این نشانه‌ها می‌توان به تغییر در راه رفتن، توهمات، تلوتلو خوردن و به زمین افتادن، کشیده شدن عضلات، پرشهای میاوکلونیک و تشنج اشاره کرد که تقریبا همه این نشانه‌ها در زامبی‌ ها نیز دیده می‌شود! با اینحال خوشبختانه تاکنون افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند هیچ نشانه‌ای از رفتارهای خشونت آمیز بروز نداده‌اند، ولی احتمال جهش بیماری و بروز نشانه‌های جدید همیشه وجود دارد.

 

6- زامبی‌ های‌ هائیتی

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

در طول تاریخ گزارش‌های زیادی مبنی بر دیدن زامبی‌ها در جزیره‌ هائیتی ثبت شده است. با اینکه محققین عصر جدید این گزارش‌ها را تایید نمی‌کنند، اما به هر حال این موضوع که افراد زیادی در این جزیره با زامبی‌ها برخورد داشته‌اند خیلی عجیب و ترسناک است. در سال 1997 یک مجله پزشکی تحقیقات و آزمایشات گسترده‌ای را بر روی 3 مورد از این زامبی‌ ها در جزیره‌ هائیتی انجام داد و در نهایت نتیجه گرفت که هیچ کدام از این سه مورد زامبی‌های واقعی نیستند. یکی از این افراد از اسکیزوفرنی رنج می‌برد و دو نفر دیگر در حقیقت هویت اشتباهی داشتند. با اینحال این تحقیق تنها در مورد سه نمونه انجام شده و گزارش‌های بیشتری که در طول تاریخ از این زامبی‌ ها منتشر شده است با این دقت مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند. به نظر شما آیا ممکن است که زامبی‌ هایی واقعی در جنگل‌های‌ هائیتی در حال زندگی باشند؟

 

5- Hymenoepimecis argyraphaga

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

آیا از زنبورها میترسید؟ احتمالا بعد از خواندن این مطلب بعد از دیدن یک زنبور در طبیعت وحشت خواهید کرد! این زنبور که در مناطق گرمسیری زندگی کرده و Hymenoepimecis argyraphaga نام دارد یکی از بدترین انگلهای روی کره زمین است. این زنبور عنکبوتهایی که تار می‌بافند را پیدا کرده و از آنها به عنوان میزبانی برای بچه‌های خود استفاده می‌کند. هنگامی که زمان تخم ریزی زنبور ماده فرا می‌رسد، این حشره یک عنکبوت را انتخاب کرده و نیش میزند که این نیش باعث فلج شدن عنکبوت خواهد شد. سپس زنبور تخم‌های خود را بر روی شکم عنکبوت قرار می‌دهد. پس از مدتی لاروهای کوچک (کرم حشره) زنبور از تخم بیرون آمده و با چسبیدن به عنکبوت از خون آن تغذیه می‌کنند. پس از گذشت چند هفته لاروها ماده شیمایی ناشناخته‌ای را به مغز عنکبوت تزریق می‌کنند، این ماده تمامی مغز را در بر می‌گیرد و به حشره دستور می‌دهد تا برای لاروها پیله ببافد. پس از به پایان رسیدن ساخت این پیله عنکبوت در وسط آن قرار می‌گیرد و لاروها آماده پوست اندازی می‌شوند. در همین زمان لاروها در پیله قرار گرفته و این عنکبوت را کم کم می‌خورند. چند هفته بعد لاروها به زنبور تبدیل می‌شوند و این چرخه ادامه پیدا می‌کند. حالا تصور کنید که این زنبورها جهش پیدا کنند و قادر باشند تا از انسانها نیز به همین شیوه استفاده کنند‍!

 

4- نوروتوکسین‌ها

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

از نوروتوکسین‌ها (Neurotoxins) در سلاح‌های شیمایی استفاده می‌شود. با اینحال در صورتی که به اندازه درست از این مواد استفاده شود می‌توان حالت‌های زامبی گونه نیز در انسانها ایجاد کرد. یکی از قویترین نوروتوکسین‌هایی که در زمین وجود دارد را نوعی ماهی بادکنکی تولید می‌کند. در صورتی که این ماده توسط شخصی خورده شود در مدت زمان خیلی کوتاهی باعث مرگ وی خواهد شد. با اینحال در صورت برخورد این ماده با پوست، شخص دچار حالتهایی می‌شود که شباهت بسیار زیادی به مردن دارد. پس از کم شدن اثر این ماده قربانی کماکان حالت عادی ندارد. شاید این ماده هنوز قادر نباشد که مردگان متحرک واقعی ایجاد کند، اما اگر روزی در ساخت سلاح‌های شیمایی مورد استفاده قرار بگیرد قدرت خیلی زیادی خواهد داشت.

 

3- زنبور جواهر

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

باز هم یک زنبور انگل دیگر، البته این زنبور ترجیح می‌دهد تا از سوسکها به عنوان میزبانی برای بچه‌هایش استفاده کند. ابتدا این زنبور یک سوسک پیدا کرده و آن را نیش میزند. نیش زنبور روی مغز سوسک اثر گذاشته و باعث می‌شود که حشره از حرکت باز ایستد. سپس زنبور نیش خود را وارد قسمتی از مغز سوسک می‌کند که رفتارهای پیچیده تر حشره مثل راه رفتن از آن قسمت کنترل می‌شود. به این ترتیب زنبور کنترل کامل روی سوسک داشته و به وسیله نیش خود آن را به هر جایی که نیاز دارد هدایت می‌کند. پیش از اینکه سوسک آزاد شود زنبور یک تخم خود را وارد شکم آن می‌کند. پس از گذشت سه روز لارو زنبور از تخم بیرون آمده و از داخل شروع به خوردن سوسک می‌کند. تصور کنید که این زنبور پس از نوعی جهش قدرت کنترل انسانها را نیز در دست بگیرد.

 

2- کرم‌های یال اسبی

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

کرم‌های یال اسبی یکی از ترسناکترین انگلهای روی زمین هستند. این کرمها معمولا در آبهای تازه که احتمال حضور حشرات در آن زیاد است تخم گذاری کرده و به دنبال میزبان می‌گردند. پس از اینکه این کرمها وارد بدن میزبان می‌شوند شروع به اثر گذاری بر مغز آن می‌کنند. تا چند هفته اول هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد اما پس از تکمیل چرخه رشد، لاروها میزبان خود را وادار می‌کنند تا کارهای خطرناک انجام دهد. هدف این کرمها این است که میزبان مقداری آب پیدا کرده و خود را در آن غرق کند. پس از اینکه میزبان کشته می‌شود کرمها از بدن آن خارج شده و این چرخه دوباره ادامه پیدا می‌کند. تا کنون چندین مورد گزارش شده که انسانها نیز به این کرم مبتلا شده‌اند.

 

1-ماده مخدر نمک حمام

با 10 موجود و عاملی که زامبی‌ ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد، آشنا شوید!

نمک حمام یا Bath Salts به کالاهای مورد استفاده در حمام اشاره نمیکند، بلکه این اسم خیابانی یک ماده مخدر است. این ماده نوعی محرک ساختگی است که مانند نمک حمام  و سفید به نظر میرسد. شاید ماجرای حمله آدم خوارانه‌ای که در سال 2012 در میامی آمریکا اتفاق افتاده است را شنیده‌اید. در این حمله رودی یوجین (عکس سمت چپ) به طرز وحشیانه‌ای پیر مرد کارتن خوابی به نام رولاند پوپو (عکس سمت راست) را مورد حمله قرار داده و صورت او را می‌خورد. گفته شده که یوجین هنگام این حمله تحت تاثیر ماده مخدر نمک حمام بوده است. پوپو در نهایت زنده می‌ماند اما بینایی خود را به طور کامل از دست می‌دهد. هنوز نمی‌توان با قطعیت نظر داد که آیا نمک حمام توانایی تاثیر گذاری تا این حد بر مغز را دارد یا نه، اما به هر حال پیشنهاد می‌کنیم که هیچ گاه از هیچ ماده مخدری، مخصوصا Bath Salt استفاده نکنید.

زامبی‌هابا اینکه احتمالا در نهایت بشر به دست بمب‌های اتمی و تغییرات آب و هوایی نابود خواهد شد، اما همیشه این احتمال نیز وجود دارد که زامبی‌ ها زمین را تصرف کنند. به هر حال همانطور که بالاتر نیز دیدیم موجوداتی بر روی زمین زندگی می‌کنند که قادرند مغز قربانیان خود را کنترل کنند.

البته می‌دانیم که بعد از خواندن این مطلب مو بر بدن شما سیخ شده است، اما نظرات خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید!

منبع ViralNova
guest
69 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mirage
Mirage
5 سال قبل

سلام
مو ب بدنم سيخ نشد اما با خودم گفتم چقد آدما سادن، خودشون دستى دستى دارن اطلاعات در مورد اينکه احتمالا چجورى ميشه زامبى ساخت رو ب دشمنانشون ميدن… خو اگه واقعا افراد شرور و سودجويى پيدا بشن ک با انجام آزمايشاتى روى اون حشرات و موادها بتونن واقعا نسل بشر رو تحت کنترل داشته باشن چى؟!!
واقعا احتمالش هست…

باس بیبی
باس بیبی
پاسخ به  Mirage
3 سال قبل

دقیقا همینه که تو داری می گی

باران
باران
5 سال قبل

تخيلاتت قويه،رمان بنویسی موفق تری.

باس بیبی
باس بیبی
پاسخ به  باران
3 سال قبل

برو بابا

Yegi
Yegi
پاسخ به  باران
1 سال قبل

قطعا یکی از زامبی های اینده تویی?

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
5 سال قبل

با این پیشرفت های علمی خیلی از مسایل امکان پذیرند ،اما اینکه زامبی ها کنترل زمین و به دست بگیرن یه چیز دور از فکر

محمد
محمد
پاسخ به  کاربران ناشناس
3 سال قبل

دروغ است

محمد
محمد
پاسخ به  محمد
3 سال قبل

نترسید

Hasti
Hasti
پاسخ به  محمد
2 سال قبل

دروغ نیست شاید چند قرن بعد واقعی شد
من خیلی دوستدارم همچین اتفاقی بیوفته دنیا خیلی خفن میشه?
واقن ما داریم کجا زندگی میکنیم ویروسی قوی تر از کرونا میمومد هیجانش بیشتر بود??

مسخره
مسخره
پاسخ به  Hasti
2 سال قبل

زر نزن

امیرحسن
امیرحسن
پاسخ به  مسخره
21 روز قبل

زر زدن مخلص خودت ملت ازخواب بیدارشید کونمون پارست

Zahra
Zahra
پاسخ به  Hasti
1 سال قبل

چند قرن بعدشو که ولش تو همین قرن اتفاق نیوفته?

Zahra
Zahra
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

??این که میگه دروغه?

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  کاربران ناشناس
3 سال قبل

بابا م دروغگو

سپهر
سپهر
4 سال قبل

یعنی ***به این فیلݥآ اخه عزیز من زآݥبی ها جریان خون ندارن آگرم بوجود بیان خودشون میپوسن ومیمیرن ماهم به شخممون نیست البته

شایان
شایان
پاسخ به  سپهر
3 سال قبل

شر و ور نگو

بای بیبی
بای بیبی
پاسخ به  شایان
3 سال قبل

تو که هیچی نمی دونی حرف نزن

Davod
Davod
3 سال قبل

بهترین کار اینه که ماهم ادای زامبی هارو دربیاریم یعنی واقعا ساده ترین کاره دنیاست همه هم بلدن،
بعد باهاشون جفت گیری کنیم که نسلشون زیاد بشع.?
چطوره دوستان؟

Ma
Ma
پاسخ به  Davod
3 سال قبل

خودت هم میشی زامبی دیگه ?
بهترین کار تینه که اسلحه بخریم

محمد
محمد
پاسخ به  Ma
3 سال قبل

بهترین کار اسلحه است با اینکه دروغ و شایعات است ولی امکانش هست

ظ
ظ
پاسخ به  Davod
3 سال قبل

اتفاقاً بازم مارو میخورند باید دل روده ی زامبی را به خودمون بمالیم تا بوی آنها را بگیریم بعد مثل زامبی ها راه بریم و رفتار کنیم

M
M
پاسخ به  ظ
3 سال قبل

دقیقا

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  Davod
2 سال قبل

خخخخخ

Zahra
Zahra
پاسخ به  Davod
1 سال قبل

تو سر گروه شو???
ما هم از پشتت حرکت میکنیم

Ma
Ma
3 سال قبل

این فقط یه مقاله ترجمه شده هست که البته نقشه بعدی آمریکا و اسرائیل برای کل کره زمین هم میتونه باشه.

الناز
الناز
پاسخ به  Ma
3 سال قبل

اگه این کارو انجام بدن که خیلی لطف میکنن انگار که ما زنده ایم از مرگ بترسیم

mohammadreza
mohammadreza
پاسخ به  الناز
3 سال قبل

واقعا درست میگی

نرگس قربانی
نرگس قربانی
3 سال قبل

اصلا انتظار نداشتم.که یه روز خود انسان ها درباره تبدیل شدنشون به زامبیا تحقیق کنن.یعنی این زندگی ادمیزادیو دوست ندارن؟واقعا جای تعجه.حالا از ببینین دیگ همه کشورهای ابر قدرت تلاش میکنن که راهشو پیدا کنن تا بتونن فرمانروایی کنن به کل دنیا.خسته نباشید

محمد
محمد
پاسخ به  نرگس قربانی
3 سال قبل

اینا اگه میدونستند خبر میدادند دو ومند چرا اسلحه نمیدند به شایعات فضای مجازی تو جه نکنید چون کم کم مغز شما به فکر های بد میافتد و هی میگین الان زامبی میاد میخورمون و چیز های ترسناک دیگه پس هیچوقت به شایعاتی که مغز شما راخراب میکنند گوش ندید هتا فیلم های ترسناک

مهدیه
مهدیه
3 سال قبل

مطلب خیلی جالبی بود از لحاظ علم زیست بیولوژی واقعا موافقم باهاش هر چیزی امکان داره پیش بیاد

بای
بای
3 سال قبل

همش الکی و دورغه

ناشناس
ناشناس
3 سال قبل

واقعا باعث تاسف است چرا که حتی اگر واقعی هم باشد شما هستید که از قبل دارید اینو تو ذهن مردم میذارید وگرنه انسان زندگی میکنه و باید بدونید هیچ کاری بدون اجازه و خواست خدا اتفاق نمی افته و خدا چرا باید همچین چیزی بخواهد؟ یکم بیشتر فکر کنیم ما ها که میگیم مسلمونیم.

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  ناشناس
11 ماه قبل

درست میگی

امیر
امیر
2 سال قبل

امکان اینکه بیماری هاری چهش پیداکند وانسانها مثل زامبی شوند نیز هست

Mehrdad
Mehrdad
2 سال قبل

اینا رو که بعید میدونم اما ممکنه یه نوع هاری جهش یافته مثل زامبی باشه همونطور که میدونید کرونا هم سرما خوردگی جهش یافته هست پس احتمالش هست

جن دار
جن دار
2 سال قبل

همش علکییه به گفت وگوی نترس گوش بدین

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

با سلام اگر روزی زامبی ها حمله کردن بهترین کار اینکه لباس یا زره آهنی بپوشیم

پشم الدین
پشم الدین
2 سال قبل

فقط خودم خوبم
گوشه ی خونه تشستم زیر پتو گوشی بدست حتی از خونه هم بیرون نمیرم
پس اگه زامبی هم بود نمیتونه کاری به من داشته باشه

De Rey
De Rey
پاسخ به  پشم الدین
1 سال قبل

شر و ور نگو غذات تموم میشه

مبینا.م
مبینا.م
2 سال قبل

احتمال هر چیزی هست تا چن وقت پیش اگه بهمون میگفتن کرونا میاد باور نمیکردیم ولی اومد کسی چ میدونه شاید الانم مسخره کنیم زامبی رو ولی شاید سال های بعد… نمیدونم والا تو این دنیا با این همه ادم شرور و بدجنس ک دنبال قدرت و خون و خونریزی ان هیچی غیرممکن نیس ولی بازم خدا بزرگه..

Soma
Soma
2 سال قبل

من که بدم نمیاد ?

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

واسه یه مطلب چه جنجالی راه افتاد :)))

Mari
Mari
2 سال قبل

جررررر من برم خودم رو بکشم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
پاسخ به  Mari
2 سال قبل

راستش من خیلی دوست دارم زامبی به وجود بیا د تامن زندم من اشق هیجانم وخیلی هم ممکن است این اتفاق بیوفته بیماری های خیلی بدی وجود داشته اند مثل .تاعون.کرونا . هاری . خیلی بد تر ودر زمان حال هم کرونا همشون دارن کم کم مارو میکوشن ولی زامبی ها یاهمان متحرک ها حدعقل فرست دفاع به ما مید ن فک کنم من تنها کسیم تو این جمع اینو پزی روفتم ودارم اماده میشم ومهارت هایه خودمو تقویت می کونم اصلن عجیب ودر از زهن نیس شماهم خودتونو اماده کونید درانتزار زامبی ها ??

Sar
Sar
پاسخ به  کاربران ناشناس
1 سال قبل

واقعا فکر میکنید زامبی بیاد خوبه؟اگر مادرت یا پدرت یا دوست صمییمی حالا تو نه یکی دیگه بگه زامبی خوبه….آیا حاضرین همتون والدینتون رو بکشید؟

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  کاربران ناشناس
11 ماه قبل

اگر حرف نزنی هیچی بهت نمیگن من خدا خدا میکنم زامبی نیاد این میگه زامبی بیاد

یونس
یونس
2 سال قبل

خدااا اگه واقه یی شد اسلحه از کجا بیاریم یدفه میریزن تو کوچه ها

یونس
یونس
2 سال قبل

جواب کامنت یکی بالایی چی زامبی ها 1000 تایی میریزن سرت بدون اسلحه جی کار میتونی بکونی کرونا بهتر از ویروس زامبی است

آرمین شکری
آرمین شکری
2 سال قبل

خیلی وحشتناکه

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  آرمین شکری
11 ماه قبل

خیلی خیلی وحشتناکه

مهدی
مهدی
2 سال قبل

ایشالا به کمک امام زمان مغزشونو میترکونیم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  مهدی
11 ماه قبل

این واقعا درست گفتی اگه با خداو امام زمان باشی هیچ کسی نمیتونه بهت آسیب برسونه

......
......
1 سال قبل

من تائید می کنم من هم زمانی…
فکر نکنین زامبی بودم ها ولی دیدم و دوست داشتنی ترین دوستم به زامبی جلو چشم من تبدیل شد.
هنوزم خوابش رو می بینم

عرشیا
عرشیا
1 سال قبل

به نظر من احتمالی زیادی داره که زامبی ها دنیارو تصرف کنن به خاطر اینکه انسان ها همیشه در حال آزمایش روی انسان هستند و آخر زامبی ها را می سازند و دنیا تمام میشود

علی
علی
1 سال قبل

حاجی یکی از کشور های اسیایی فک کنم روسیه بود داره اند یه موادی میسازند و فعلا یک نمونه ی ساده ازش ساخته اند حالا اسم ماده اش یادم نیس ولی همین ماده فعلا چند روز مغز انسان رو در بر میگیره و باعث میشهبه انسان حمله کنند اما بعد از چند روز اثرش از بین میره و این عقل کلا دارند یه کار میکنند که این مواد چندین سال بتونه مغز رو کنترل کنه تا خودشون کنترل دنیا رو به دست بگیرند پس اگه به تونن دیگه واقعیمیشه

زامبی
زامبی
1 سال قبل

باحاله ولی امکانش هست اتفاق بیافته اونوقت همگی باید در بریم .
شاید……

De Rey
De Rey
1 سال قبل

باحاله ولی سخت ارزشش رو نداره که اینجوری خانوادمون بمیرن ولی حال میده اینه واکینگ دد بشه غذیه

.....
.....
1 سال قبل

باحاله

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  .....
11 ماه قبل

خیلی هم بد و بی حاله

امین
امین
1 سال قبل

من دلم میخواد زامبی ها بیایند الی میشه من بابام هزارتا توفنگ داره
??

Yegi
Yegi
1 سال قبل

شاید یادتون باشه قبل از ویروس کرونا امریکا یه فیلم ساخت به اسم”شیوع” که یه ویروسی شبیه به کرونا به جون مردم افتاده بود من خودم اون فیلم رو دیدم … و بعد از یک سال و نیم کرونا اومد
الانم اگه دقت کنید فیلم های زیادی در رابطه با زامبی ها ساخته شده ! دیگه خودتون نتیجه گیری کنید!
حالاا اینا به کنار به نظر شما اگه یه ویروس از بدن سگ یه ویروس از گاو یه ویروس از بدن هرر حیوونی رو باهم قاطی کنن و به یه حیوان یا انسان تزریق کنن یه چیز دور از انتظاره؟! دولت ها برای سود خودشون هر کارییی میکنن ولی من بشدت ترجیح میدم با کرونا و هزار درد بمیرم ولی ویروس زامبی رو نبینم?
اینم بگم اگه تو ایران ویروس زامبی بیاد قطعا به دو روز نشده هممون تبدیل به زامبی میشیم اخه ماشالا خیلی خونه هامون قویه ماشینامون محکمه?? مث تو این فیلما اگه بشینیم توی ماشین و بخایم فرار کنیم همون اول راه خورده میشیم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  Yegi
11 ماه قبل

درسته

بیتا علی پور
بیتا علی پور
1 سال قبل

واقعا همچنین مقاله های کاربردی خیلی کم پیدا میشه خدا قوت میگم بهتون. منتظر بقیه مقاله هاتون در این موضوع هستم ^^

محمد رضا
محمد رضا
8 ماه قبل

مقاله خیلی خوبی بود. بازم از این مقالات بزارید.

محمد رضا
محمد رضا
8 ماه قبل

هیچ وقت فکر نمیکردم که یه روز خود انسان ها درباره تبدیل شدنشون به زامبیا تحقیق کنن.

kimia
kimia
6 ماه قبل

نه اونا میخوان مردمو بکشن بگم چرا؟
یه نگا به جمعیت دنیا بندازین مخصوصا چین تنها جایی ک همهبیماری ها از اونجا شروع میشه و بیشتر جمعیت دنیارو داره مشکوک نیس؟
این همه ادم و منابع غذایی کم
چیزی ک اگه تا چن سال دیگه با همین روند پیش بره و مردم بیشتر و بیشتر شن منابع غذایی تموم میشه و اب هم تموم میشه
برا همین اومدن فک کردنو ویروسی رو اوردن تا جمعیت کمتر شه اول کرونارو اوردن جمعیت زیاد کم نشد بعد الان انفولازا رو اوردن و جمعیت خعلییی کم نشده و جالا قراره ویروس زامبی رو به جونمون بندازن چون میدونن اگه ویروس زامبی بیاد حداقل ۳ چهارم دنیا به ویروس زامبی مبتلا میشه و میمیره هدف بعدیشون ویروس زامبیه مواظب باشین اینا از اونیکه فک میکنین خعلی عوضی ترن

رها جوادیان
رها جوادیان
4 ماه قبل

سلام

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط رها جوادیان
طاها
طاها
1 ماه قبل

قدرت تخیل زیاده…مثلاً من بگم ایسنا یک هیولا تو زیر خاک زاینده روده…اگه جهانی بشه همه پشماشون می‌ریزه نه??اما زامبی الانشم وجود داره تو شبا چین ….بریت تو گوگل بزنین داخل چین چه خبره میاد بالا

طاها
طاها
1 ماه قبل

منظورم همونه شیانه