اولین گوشی مجهز به دوربین 64 مگاپیکسلی ردمی در راه است

سامسونگ در ماه می از یک دوربین 64 مگاپیکسلی رونمایی کرد و اکنون در طی این چند روز مشخص شد که ردمی جزو اولین شرکت‌هایی است که از این دوربین در گوشی هوشمند خود استفاده می‌کند چرا که به تازگی این کمپانی، تصویری از یک نمونه دوربین 64 مگاپیکسلی در ویبو منتشر کرده است. شرکت تابعه شیائومی اعلام کرد که این صنعت رسما وارد دوران دوربین‌های 64 مگاپیکسلی شده و بنابراین به زودی باید منتظر یک گوشی مجهز به چنین دوربینی باشیم.

گوشی ردمی مجهز به دوربین 64 مگاپیکسل

این تصویر به طور خاص نشان نمی‌دهد که ردمی از دوربین سامسونگ استفاده می‌کند اما با توجه به جدول زمانی، احتمال استفاده از آن بسیار زیاد است. حتی اگر گوشی‌های هوشمند سال‌ها قبل توانسته باشند تصاویری 64 مگاپیکسلی ثبت کنند اما این اولین باری است که یک دوربین می‌تواند تصویری با چنین جزئیاتی خلق کند. دوربین گوشی بعدی ردمی از فناوری اتصال Tetracell بهره می‌برد و عکس‌هایی 16 مگاپیکسلی را در یک محیطی با نور کم ثبت می‌کند.

به احتمال زیاد یک دکمه روشن/خاموش 64 مگاپیکسلی برای استفاده از تمام پیکسل‌ها وجود خواهد داشت اما توصیه می شود که از آن فقط در محیط‌هایی با میزان روشنایی خوب استفاده شود، زیرا در تاریکی جزئیات فوق العاده‌ای را نشان نمی‌دهد. همچنین بهبود فوکوس خودکار و ویدئوهای Full HD با فرمت 480 فریم در ثانیه پیش بینی می‌شود. سنسور Quad Bayer نیز قابلیت پردازش HDR همزمان را فعال می‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید