کارت گرافیک رایانه خود را اجاره دهید و بازی رایگان PC هدیه بگیرید!

یک شرکت آلمانی طرحی به نام “Games from Space” راه‌اندازی کرده که در آن با اجاره کارت گرافیک کاربران رایانه‌های شخصی اقدام به ماینینگ ارز دیجیتالی کرده و در عوض به آنان بازی رایگان PC هدیه می‌دهد.

ماینینگ (Mining) در لغت به معنی استخراج کردن از معدن است اما در حوزه تجارت الکترونیک به معنای استخراج ارز‌های دیجیتال به کار می‌رود که امروزه با رشد معاملات این ارز‌ها در بازار‌های جهانی، لغت ماینینگ هم بیش از پیش شنیده می‌شود.

با اینکه از لفظ هدیه برای بازی رایگان PC مورد اشاره، استفاده کرده‌ایم اما این بازی در واقع مجانی نخواهد بود زیرا شرکت آلمانی با اجاره کارت گرافیک کاربر، از منابع رایانه وی استفاده کرده و در نتیجه ممکن است در برخی هزینه‌ها مانند هزینه برق افزایشی را به وی تحمیل کند. اما به هر حال از آنجا که هیچ پولی به طور مستقیم برای خرید بازی خرج نمی‌شود، این طرح ممکن است با استقبال برخی افراد روبرو شود.

این پیشنهاد وقتی وسوسه انگیزتر می‌شود که نام برخی بازی‌های روز دنیا هم در لیست بازی‌های هدیه این شرکت دیده می‌شود. بازی‌هایی مانند PUBG یا Grand Theft Auto V که هر دو جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بازی‌های این روزها به شمار می‌روند.

برای اینکه در این طرح شرکت کنید باید رایانه شما به سیستم عامل ویندوز مجهز بوده و از یک کارت گرافیک با حداقل 3 گیگابایت حافظه رم ویدیویی بهره ببرد. پس از ثبت نام در طرح و انتخاب بازی مورد نظر خود، یک نوار وضعیت مشاهده خواهید کرد که با استفاده شدن کارت گرافیک توسط شرکت، شروع به پر شدن کرده و در نهایت بازی را تصاحب خواهید کرد. بدیهی است که هر چقدر کارت گرافیک رایانه شما از سرعت بالاتری برخوردار باشد، روند ماینینگ هم با سرعت بیشتری انجام شده و در نتیجه بازی مورد نظر زودتر آزاد خواهد شد.

ماینینگ ارز رمزنگاری شده

در وب سایت این شرکت، مدت زمان تخمینی برای دریافت بازی‌های مختلف در ازای اجاره کارت گرافیک GeForce GTX 1070 درج شده که می‌توان از آن به عنوان معیاری برای پیش بینی مدت زمان ماینینگ استفاده کرد. به عنوان مثال برای دریافت عنوانی مانند PUBG یا GTA V کارت گرافیک کاربر باید به مدت حدود 28 روز برای ماینینگ ارز رمزنگاری شده مورد استفاده قرار بگیرد.

البته در این بین عناوین و بازی‌های قدیمی‌تر به مدت زمان کمتری نیاز داشته و به عنوان مثال تنها در عرض یک روز می‌توان بازی DiRT 3 را صاحب شد.

بارگذاری متغیر

بنا به ادعای شرکت آلمانی، برنامه ماینینگ در زمان‌هایی که کمترین استفاده را از رایانه دارید شتاب بیشتری گرفته و در سایر مواقع سرعت خود را کاهش خواهد داد تا در کارهای روزمره خود با مشکلی روبرو نشوید.

این شرکت در بیانیه رسمی خود و در پاسخ به این پرسش که هنگام بازی کردن کاربر با رایانه چه اتفاقی برای برنامه ماینینگ خواهد افتاد، چنین گفته است: “اگر کاربر اقدام به اجرای یک بازی بر روی رایانه خود کند که نیاز به تمام توان کارت گرافیک دارد، برنامه ماینینگ به صورت خودکار غیرفعال و خاموش خواهد شد.”

البته این مسئله تنها در مورد بازی‌های سنگین که به قدرت پردازشی بیشتری نیاز دارند، صادق خواهد بود و در مورد بازی‌های سبک می‌توان در عین حالی که برنامه ماینینگ فعالیت می‌کند، از انجام بازی نیز لذت برد. اما به هر حال ممکن است بازی آن طور که انتظار دارید اجرا نشده و نسبت به حالت عادی کمی کندتر باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع techradar

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar