کاهش 25 درصدی فروش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس

طبق آماری که توسط GfK منتشرشده است، عرضه آیفون7 و آیفون 7 پلاس در هفته گذشته چندانکه باید با موفقیت روبهرو نبوده و نسبت به فروش سالبهسالاپل کاهش 25 درصدی داشته است.

این اولین باری نیست که GfK گزارشی درباره اپل منتشر می‌کند، درواقع سال گذشته بود که این کمپانی بر فروش آیفون 6اس پلاس و آیفون 6اس تمرکز کرد و اعلام کرد سودآوری این دودیوایس به آن اندازه که تیم کوک اعتقاد دارد موفقیتآمیز نبوده است.

گزارش دیگری از Digitimes نیز بر کاهش فروش آیفون‌های اپل دلالت دارد، این گزارش که روز جمعه منتشر شد نشان از افت 20 درصدی در سفارش تراشه برای آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در سهماهه نخست سال آینده دارد. طبق این گزارش اپل در سهماههسوم امسال از عرضهکنندهتراشه‌های خود درخواست تولید 50میلیون تراشه برای آیفون داشته که این رقم در سهماههچهارم به 45میلیونکاهشیافته است و با ادامه این کاهش این میزان برای سهماهه نخست سال 2017 به 35میلیون رسیده است.

برای سال 2016 اپل به تأمینکننده‌های خود اعلام کرده که قصد تولید 100میلیون قطعه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس دارد که این میزان بیشتر از 8085میلیون دستگاه ای است که تأمین کنندگان برای سال جاری برآورد کرده بودند.

همچنین در ارتباط با موضوع قابلذکر است که سهام اپل در روز جمعه این هفته کاهش 1.7 درصدی داشته و هفته را باارزش112.71 دلار بهپایان رساند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها