جزئیاتی جدید از روند ساخت فیلم ریبوت رزیدنت اویل

پیش از این مطلع شده بودیم که عنوان جدید از سری فیلم‌های رزیدنت اویل که قرار است یک ریبوت برای این مجموعه باشد، در دست ساخت است. حال بر اساس اظهارات فیلمنامه نویس این عنوان، آقای گرگ روسو (Greg Russo)، در نوشتن داستان فیلم از آخرین بازی کپکام در این سری، یعنی رزیدنت اویل 7 به شدت الهام گرفته شده است.

روسو که با Discussing Film مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به این سؤال که آیا او در نوشتن فیلمنامه از بازی خاصی کمک گرفته یا نه، چنین گفته که رزیدنت اویل 7 یک مرجع و سنگ محک واقعی برای او بوده است.

روسو در این باره گفته:

من یکی از طرفداران پر و پا قرص سری بازی‌های رزیدنت اویل هستم و از همین رو کار کردن بر روی فیلم ریبوت این مجموعه بسیار سرگرم کننده است. تا به حال شش فیلم از این سری ساخته شده است، پس وقتی می‌خواهید یک فیلم جدید ساخته و ماجرا را از نو روایت کنید، باید ایده متفاوتی داشته باشد، نه اینکه دوباره کاری کنید. برای من بسیار روشن بود که می‌خواهم به عقب برگردم و یک فیلم ترسناک به سبک آثار کلاسیک جیمز وان (James Wan) بسازم. بنابراین به دنبال ریشه ترس در بازی‌های رزیدنت اویل بودم و در این مسیر، رزیدنت اویل 7 یک معیار واقعی برای نوشتن پیش نویس فیلمنامه بود.

در ادامه مصاحبه، روسو به این نکته اشاره کرده که با وجود احترامی که با مجموعه فیلم‌های پل اندرسون (Paul Anderson) با محوریت اکشن، قائل است اما از دید او سری رزیدنت اویل در وهله اول یک مجموعه ترسناک بوده و اکشن بودن فیلم در جایگاه دوم اهمیت قرار دارد. به همین دلیل هم روسو قصد دارد با بازگشت به ریشه‌های مجموعه یک فیلم ترسناک و ریبوت شده از رزیدنت اویل بسازد.

همان طور که اطلاع دارید، بازی رزیدنت اویل 7 نیز یک بازگشت به ریشه در این سری محسوب می‌شود و کپکام با تغییراتی که در بازی ایجاد کرد، دوباره حس ترس و وحشت را به مجموعه بازگرداند. بنابراین جای تعجبی ندارد که روسو هم برای فیلم خود از این بازی به عنوان یک منبع الهام استفاده کند.

وقتی از آقای روسو در مورد روند پیشرفت کار سؤال شد، وی آن را بسیار خوب ارزیابی کرد اما در عین حال به این نکته هم اشاره نمود که مطابق انتظار وقتی کار نگارش فیلمنامه به پایان برسد، کار او هم در این فیلم تقریباً تمام می‌شود و دخالتی در ادامه مراحل ساخت نخواهد داشت.

در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای اکران فیلم ریبوت رزیدنت اویل اعلام نشده و باید منتظر اخبار بعدی در این خصوص باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع comicbook
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید