ترفند از سرگیری پخش ویدیو در VLC پلیر از جای قطع شده

وقتی یک فیلمی را نصفه تماشا کرده و بعدا می‌خواهید ادامه‌ی آن را ببینید چه کار می‌کنید؟ برگشتن به دقیقا همان نقطه، معمولا کار آسانی نیست اما خوشبختانه VLC media player برای حل این موضوع یک راه حل دارد: بوک مارک کردن.

بوک مارک کردن در پلیرها به شما اجازه می‌دهد که وقتی دوباره خواستید یک فیلم را تماشا کنید، به همان نقطه‌ای که دست از تماشای آن برداشتید برگردید. پلیرهای زیادی اجازه‌ی بوک مارک کردن به شما می‌دهند اما مزیت وی ال سی پلیر این است که امکان بوک مارک کردن سفارشی را هم برای شما فراهم آورده.

از سرگیری تماشا از آخرین جایی که ویدیو را تماشا کردید در وی ال سی

یک قسمت در تنظیمات وی ال سی به شما اجازه می‌دهد که 100 ویدیویی که اخیرا تماشا کرده‌اید را از آخرین جایی که ویدیو را قطع کردید تماشا کنید.

بدین منظور مسیر زیر را دنبال کنید:

1_وی ال سی را باز کرده و اینطور پیش بروید: Tools > preferences  (یا می‌توانید از شورت‌کات ctrl + p استفاده کنید.)

2_در صفحه‌ی Interface، گزینه‌ی ?Continue playback را پیدا کنید.

VLC Playback - ترفند از سرگیری پخش ویدیو در VLC پلیر از جای قطع شده

3_ منوی افتادنی را روی گزینه‌ی Always قرار دهید. از حالا به بعد هر موقع که یک ویدیوی نصفه تماشا شده را باز کردید، وی ال سی پخش آن را از همان نقطه آغاز خواهد کرد.

اما اگر بخواهید یک نقطه‌ی خاص در ویدیو را بوک مارک کنید چه؟

نحوه‌ی استفاده از بوک مارک سفارشی در وی ال سی پلیر

وی ال سی مدیا پلیر امکان بوک مارک سفارشی دارد که با استفاده از آن می‌توانید تعیین کنید که در پخش بعدی، پخش ویدیو از چه نقطه‌ای از فیلم آغاز شود. بدین منظور مراحل زیر را دنبال کنید.

1_مسیر playback > custom bookmarks > manger را بروید ( به جای آن می‌توانید از شورت کات ctrl + B هم استفاده کنید).

2_ بر روی دکمه‌ی create کلیک کرده تا فورا برای آن قسمت از ویدیو بوک مارک ایجاد شود. می‌توانید در یک فیلم نقاط متعددی را بوک مارک کنید. برای پخش هر کدام از آنها روی بوک مارک ایجاد شده کلیک کنید.

VLC Custom Bookmarks 600x413 - ترفند از سرگیری پخش ویدیو در VLC پلیر از جای قطع شده

3_ به منظور  حذف بوک مارک می‌توانید بر روی دکمه Delete کلیک کنید. کلیک کردن بر روی دکمه‌ی clear تمام بوک مارک‌های ذخیره شده برای یک ویدیو را پاک می‌کند.

حال مشکل این بوک مارک کردن چیست؟ بوک مارک‌های سفارشی، در صورت بسته شدن پلیر ناپدید می‌شوند. اما برای حل این موضوع  می‌توانید اکستنشن یا افزونه‌ی Moments’ Tracker را برای بهبود کارایی وی ال سی مدیا پلیر دانلود کنید.

منبع makeuseof

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar