فلای تودی

ربات انسان نمایی که کاربران توییتر را به وحشت انداخت! [تماشا کنید]

اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توان در توییتر یک توییت پربازدید داشت، روش کار بسیار ساده است: کافی است یک ویدیو از ربات انسان نمایی که در خیابان قدم می‌زند تهیه کرده و در توییتر ارسال کنید! حالا فقط منتظر بمانید تا روانکاو مشهوری مانند درن براون (Derren Brown) ویدیوی شما را دیده و آن را بازنشر کند! به این ترتیب می‌توانید تویییتی با بیش از 5 میلیون بازدید داشته باشید و از خیل عظیم نظراتی که توسط کاربران وحشت زده ارسال شده و از شما در مورد واقعی بودن ربات می‌پرسند، لذت ببرید!

با اینکه بند بالا کاملاً جنبه شوخی دارد اما جالب است بدانید که چنین اتفاقی اخیراً روی داده است. آقای درن براون یکی از روانکاوهای مشهور ویدیویی از یک ربات در توییتر ارسال کرده بود که به تنهایی در یک خیابان خلوت قدم می‌زد و در زیر این ویدیو هم نوشته بود “همه ما خواهیم مرد“. همین یک جمله کوتاه در زیر چنین ویدیویی کافی بود تا سیل نظرات کاربران به راه افتاده و هر کس به شکلی وحشت خود را از این ربات بیان کند.

البته خوشبختانه این ربات واقعی نیست و موردی برای نگرانی وجود ندارد. ویدیویی که در خلال این مطلب هم می‌توانید آن را مشاهده کنید در واقع یک رندر رایانه‌ای از Adam است؛ کاراکتری که برای به نمایش گذاشتن توانایی‌های موتور بازی سازی یونیتی (Unity) ساخته شده بود. Adam در ابتدا در سال 2016 در یک ویدیوی کوتاه از یونیتی منتشر شده و پس از مورد توجه بسیاری از افراد از جمله نیل بلومکمپ کارگردان فیلم District 9 و استودیوی وی یعنی Oats Studios قرار گرفت.

البته بلومکمپ هیچ دخالتی در ساخت ویدیوی اخیر نداشته است، هر چند که در زیر پست براون عنوان کرده باید هنرمندی را که Adam را وارد یک محیط زنده کرده و این ویدیو را تهیه کرده، تحسین کرد.

ظاهراً هنرمندی که ویدیو را ساخته یکی از فعالان عرصه گرافیک سه بعدی به نام ماکسیم سالیوان (Maxim Sullivan) است که این ویدیو در روز 12 اوت با این پیام منتشر کرده بود: “یک تست تکان دهنده از Adam از استودیوی [email protected] و پیاده روی کردن آن

سالیوان به برخی سؤالات دراین خصوص در توییتر خود پاسخ داده و اعلام کرده که ویدیو بر پایه گرافیک رایانه‌ای (CGI) ساخته شده است. در حالی که پست اصلی این ویدیو که توسط سالیوان انجام شده بود تقریباً 13,000 بازدید داشت اما نسخه بازنشر شده آن که بعداً توسط براون هم یک بار دیگر بازنشر شد، مجموعاً 5 میلیون بازدید داشته است!

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها