دیجی فکت: ۱۳ دانستنی درباره‌ی ربات‌ها

ربات ها به شکل های گوناگون از قدیم تر ها وجود داشته اند. فرهنگ ها و ملت های بسیاری، مخترین و مهندسینی در تاریخ خود دارند که سعی کرده اند ربات هایی شبیه به حیوانات، انسان ها و ماشین ها بسازند. امروزه تصویری که از ربات ها در ذهن مردم است، تصویری یک سری انسان های اتوماتیک و ماشینی است که می توانند یک سری کاراها را با دستور گرفتن از ماشین یا انسان انجام دهند. بعضی ربات ها هم ساخته می شوند تا ظاهر و رفتاری شبیه به انسان ها داشته باشند! ربات ها امروزه کارهایی که برای انسان ها خطرناک هستند، مانند خنثی کردن بمب یا سفر کردن به جاهایی که برای انسان خطر آفرین هستند را انجام می دهند. در ادامه با ۱۳ دانستنی با دیجی رو همراه باشید تا بیشتر راجع به ربات ها بدانید!

۱.کلمه ی ربات از یک کلمه ی چکی به نام ربوتا می آید و به معنی کار سخت است.

۲. اولین ربات ساخته شده در تاریخ به قرن ۵ پیش از میلاد بر می گردد و یک قمری مکانیکی بوده است.

۳. الکترو اولین ربات شبه انسانی بود که در سال ۱۹۳۹ ساخته شد. او ۷ فوت قد داشت و ۷۰۰ واژه بلد بود.

۴. یک ربات در سال ۱۹۸۱ یک کارگر کارخانه را کشت.

۵. تخمین زده می شود که امروزه بیش از ۱ میلیون ربات صنعتی در حال فعالیت هستند که اکثرشان هم در ژاپن هستند.

۶. ۲ ربات بر روی مریخ وجود دارند. آنها ساخته شده بودند تا ۹۰ روز دوام بیاورند اما توانستند سال ها دوام بیاورند.

۷. ارتش آمریکا دارای ۴ هزار ربات است که برای جست و جو در کشورهایی مثل عراق و افغانستان که بمب های کنار جاده ای به طور عمده مورد استفاده قرار می گیرند استفاده میشوند. جنگجویان طالبان طریقه ی خنثی کردن این ربات ها را یادگرفته اند.

۸. یک ربات جاروبرقی اختراع شده که قادر به سنجش و حس کردن محیط است و می تواند زمین را بدون کمک انسان برای جا به جا شدنش جارو کند.

۹. سری فیلم های Star wars باعث محبوب تر شدن ربات ها در میان مردم شده است.

۱۰. میکرورباتی در دست ساخت است که می تواند بیوپسی( آزمایش میکروسکوپی بافت زنده) را از درون بدن بیمار انجام دهد. این میکروبات بر اساس شیوه ی حرکت باکتری ایکلای ساخته است.

۱۱. رباتی ساخته شده است که می تواند از سلول هایی که با باکتری پوشیده شده اند به عنوان سوخت استفاده کند. این ربات می تواند از مگس های مرده یا سیب های فاسد برای شارژ‌کردن باطری اش استفاده کند.

۱۲. کوچکترین ربات نانو ربات نامیده می شود و اندازه ی آن کمتر از ۱ هزارم میلی متر است.

۱۳. متخصصین رباتیک پیش بینی کرده اند که انسان ها در ۴ سال آینده می توانند با ربات ها رابطه ی جنسی برقرار کنند. همچنین پیش بینی شده است که ربات ها تا سال ۲۰۴۰ گونه ی مختص به خود را با احساسات و انتظارات خاص خودشان تشکیل خواهند داد.

اگر پیشنهادی برای موضوع دیجی فکت های آینده دارید، می توانید موضوع را در قسمت نظرات مطرح کنید

دیجی فکت ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع dailygalaxy
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها