رو تائه مون به عنوان رئیس جدید بخش موبایل سامسونگ معرفی شد

شرکت کرهای ‌سامسونگ الکترونیک، رو تائه مون (Roh Tae-moon) را به عنوان مدیر عامل جدید بخش تلفن همراه خود منصوب کرد. تائه مون 52 ساله جانشین دی جی کو (DJ Koh) شده که از سال 2015 ریاست این بخش را بر عهده داشت و از این پس نیز همچنان رهبری بخش آی تی و ارتباطات سیار این چایبول را عهده‌دار خواهد بود (چایبول، به شرکت‌های خوشه‌ای کره‌ای اطلاق می‌گردد). به گفته بلومبرگ، رو تائه مون “یک مهندس خبره” است ، که در رابطه با ویژگی‌های گوشی‌های تلفن همراه بسیار دقیق و ریزبین است.

رو تائه مون در سال 1997 به سامسونگ پیوست و نقش اصلی در تحقیق و توسعه گوشی‌های سری گلکسی داشته است. به گفته رویترز، وی همچنین در زمینه کاهش هزینه‌ها نیز نقش مهمی داشته و برای اینکه سامسونگ بتواند با تولید کنندگان مطرح چینی مانند هواوی رقابت بهتری داشته باشد، بخشی از پروسه تولید را به کارخانه‌های دیگر منتقل کند.

دی جی کو
دی جی کو در جریان مراسم رونمایی از گلکسی فولد

سامسونگ همچنان بیشترین سهم از بازار جهانی موبایل را در اختیار دارد، اما در چند سال اخیر شاهد افزایش رقابت در سطح گوشی‌های رده پایین و میان‌رده بوده و شرکت‌هایی مانند هواوی، ویوو و اوپو به رقیبی جدی برای این کمپانی کره‌ای تبدیل شده‌اند. وظیفه اصلی رو تائه مون در شرایط فعلی، ارتقاء جایگاه سامسونگ در بازارهای رو به رشدی مانند چین و هند بوده و همچنین انتظار می‌رود که خط تولید گوشی‌های انعطاف‌پذیر را هم، پس از شکست نصفه و نیمه گلکسی فولد، به وضعیتی مطلوب برساند.

انتظار می‌رود سامسونگ در رویداد اختصاصی خود موسوم به آنپکد که در تاریخ 11 فوریه (22 بهمن) در سان فرانسیسکو برگزار خواهد شد، از نسل دوم گوشی‌های انعطاف‌پذیر خود در کنار سری جدید گوشی‌های پرچمدار گلکسی اس 20 رونمایی کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها