اسم رمز گوشی های نکسوس ساخت LG و Huawei فاش شد

ارائه تلفن های هوشمند نکسوس (Nexus) توسط گوگل همواره راهی برای نشان دادن مسیر پیش روی اندروید و آینده مورد نظر گوگل در این زمینه می باشد. این گوشی ها همواره با رابط کاربری خام و دست نخورده اندروید و قیمتی پایین نسبت به سایر پرچمداران بازار و همچنین مشخصاتی به نسبت ضعیف تر وارد بازار می شوند.

سال گذشته و با معرفی اولین نکسوس ساخت شرکت موتورولا یعنی Nexus 6، گوگل کمی از روند سابق فاصله گرفت. این گوشی با قیمتی بالا و مشخصاتی نسبتا خوب ارائه شد. با اینکه این گوشی هوشمند در برخی زمینه ها از سایر پرچمداران موجود در بازار عقب تر بود اما با این حال Nexus 6 از همه لحاظ بهترین تلفن هوشمند ارائه شده توسط گوگل تا به الان بوده است، هر چند که برخی از کاربران از صفحه بزرگ آن زیاد راضی به نظر نمی رسیدند. بعضی از استفاده کنندگان آرزو می کردند که گوگل یک نسخه بروز شده از Nexus 5 را نیز در سال 2014 ارائه کند اما گوگل طبق سنت همیشگی خود هر سال تنها یک تلفن هوشمند Nexus عرضه می کند.

اما به نظر می رسد اوضاع در سال 2015 کمی فرق کرده است و گوگل قصد دارد امسال دو گوشی هوشمند از سری نکسوس را عرضه کند. شایعاتی که پیرامون این مسئله شکل گرفته اند حکایت از آن دارند که شرکت های LG و Huawei هر دو پتانسیل لازم برای ساخت نکسوس بعدی گوگل را دارا می باشند و با توجه به بخشی از این شایعات که در هفته دوم همین ماه منتشر شدند، احتمال می رود که هر دو گوشی ساخت این شرکت ها در یک زمان وارد بازار شوند.

Google-Nexus-2شایعات اخیر بیان می کنند که مدل 2015 گوشی نکسوس در دو مدل و توسط شرکت های LG و هوآوی عرضه خواهد شد و این اولین مرتبه خواهد بود که گوگل دو مدل از گوشی نکسوس را در طول یک سال عرضه می کند، البته از آن جا که تا کنون هیچ صحبتی در خصوص تبلت بعدی سری نکسوس نشده است، می توان این گونه برداشت کرد که گوگل تصمیم گرفته تا به جای ارائه جانشینی برای تبلت Nexus 9 در سال جاری، تلفن هوشمند دومی را هم عرضه کند.

با این که جزئیات بسیار کمی در خصوص این تلفن های هوشمند احتمالی نکسوس منتشر شده اما برخی از شایعات درباره مشخصات سخت افزاری آنها نیز وجود دارد. بر طبق این شایعات گوشی نکسوس ساخت هوآوی که با نام رمز Bullhead شناخته می شود از یک صفحه نمایش 2.7 اینچی به همراه پردازنده Snapdragon 810 و یک باطری با ظرفیت 3500 میلی آمپر ساعت برخوردار خواهد بود. در مقابل، اسم رمز گوشی نکسوس ساخت شرکت LG نیز Angler بوده و از یک صفحه نمایش 5.2 اینچی و باطری 2700 میلی آمپر ساعتی استفاده خواهد کرد. همچنین طبق این شایعات، LG برای این گوشی پردازنده شش هسته ای Snapdragon 808 را در نظر گرفته است که البته اگر این خبر صحت داشته باشد زیاد هم تعجب برانگیز نیست زیرا شرکت LG در آخرین تلفن هوشمند خود یعنی LG G4 نیز از همین پردازنده استفده کرده است.

به هر حال این ها تنها جزئیاتی هستند که از شایعات مطرح شده می توان استنباط کرد اما تا وقتی که تاییدیه رسمی از سوی گوگل و یا شرکت های LG و هوآوی منتشر نشود نمی توان با قاطعیت در این باره سخن گفت. پس برای پی بردن به صحت خبر عرضه دو گوشی نکسوس در سال جاری و همچنین مشخصات آنها باید منتظر بیانیه رسمی گوگل بمانیم.

منبع: androidheadlines.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

نظرات بسته شده است.