فلای تودی

مایکروسافت حضور کورتانا در اندروید و iOS را تایید کرد

امروز مایکروسافت به صورت رسمی خبری مبنی بر حضور دستیار صوتی کورتانا، در سیستم عامل های اندروید و iOS منتشر کرد و جو بلفیور از مایکروسافت نیز یک ویدیوی معرفی در ادامه این خبر ارسال کرد. بله شاید این موضوع قابل تصور نبود که روزی مایکروسافت این خبر را به صورت رسمی تائید کند .

cortanagif.0

به نظر می رسد که کورتانا بیشتر ویژگی هایش را با خود به این دو سیستم خواهد آورد، اما قطعا این موضوع روشن است که این دستیار صوتی در اندروید و iOS محدود تر از سیستم عامل میزبان عمل خواهد کرد، زیرا کورتانا در اندروید و iOS به عنوان یک اپلیکیشن مجزا وارد عمل خواهد شد و جز جدایی ناپذیر سیستم عامل نخواهد بود.

همانطور که قطعا از یک دستیار صوتی انتظار می رود کورتانا در این دو سیستم عامل توانایی پاسخ گویی به انواع سوالات را خواهد داشت. می توانید با کمک آن از محلی به محل دیگر رفت و آمد کنید، بدون استفاده از اپلیکیشن زنگ ساعت را تنظیم کنید،یادآوری ایجاد کنید و قطعا با اپلیکیشن های مایکروسافت نظیر OneNote و OneDrive و …به خوبی ارتباط برقرار کنید.

کورتانا در ویندور 10 دسکتاپ، نقش موثری خواهد داشت و  با حضور خود در این دو سیستم عامل حضور خود را در تمام بستر ها تکمیل می کند.


تاریح انتشار کورتانا در استور اندروید و اپل هنوز مشخص نیست، ولی می توان حدس زد که این اپلیکیشن در زمان عرضه رسمی ویندوز 10 رونمایی خواهد شد.

آیا شما موافق حضور کورتانا در سیستم عامل های دیگر هستید؟

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد