فلای تودی

احتمال استفاده گوشی Galaxy Note 5 از پورت USB Type-C

با این که هنوز چندین ماه تا عرضه گوشی هوشمند جدید سامسونگ به نام Galaxy Note 5 باقی مانده است اما از الان شایعات بسیار زیادی در مورد آن شکل گرفته و روز به روز نیز به تعداد آن ها افزوده می شود. در تازه ترین این شایعات، شرکت اینترنتی کره ای Naver اعلام کرده که Galaxy Note 5 از پورت جدید USB Type-C برای سرعت بخشین به انتقال اطلاعات و همچنین شارژ سریعتر دستگاه، استفاده خواهد کرد.

USB Type-C استاندارد جدیدی برای پورت های USB می باشد که رقیبی برای Lightning اپل محسوب شده و در محصولاتی همچون مک بوک جدید اپل و همچنین کروم بوک Pixel گوگل از آن استفاده شده است. وب سایت SamMobile بنا به اطلاعاتی که از Naver کسب کرده، بیان نموده که پورت جدید USB 3.1 Type-C سرعتی در حدود 10Gbps برای انتقال اطلاعات به ارمغان می آورد که این مقدار دو برابر سرعت پورت های USB 3.0 معمولی می باشد. همچنین کابل های Type-C ولتاژی برابر 20 ولت و 5 آمپر خواهند داشت که این مقادیر در USB 3.0 برابر 5 ولت و 1.8 آمپر می باشد. این مطلب به این معنی است که گوشی Galaxy Note 5 علاوه بر انتقال سریعتر اطلاعات، از سرعت شارژ بالایی نیز برخوردار خواهد بود.

پیش بینی می شود سامسونگ گوشی هوشمند Galaxy Note 5 را در همایش IFA برلین که در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد رونمایی کند (حدود سه ماه بعد). احتمال عرضه این محصول تا پایان سال جاری نیز وجود دارد. به هر حال باید منتظر اطلاعات بیشتری در خصوص این تلفن هوشمند بمانیم تا بتوانیم به درستی در مورد آن قضاوت کنیم. با اخبار دیجی رو همراه باشید.

منبع: androidandme.com

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد