مایکروسافت با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به جنگ بیماری ها می رود

پشه ها بدترین نوع حشرات هستند، اما آنها می توانند کلیدی برای شناسایی بیماری های در حال ظهور باشند.این چیزی است که در پروژه Premonition (پیشگیری) بخش تحقیقات مایکروسافت بر روی آن تمرکز ویژه ای شده است که هدف آن تحلیل ژنوم پشه ها است تا پشه های حامل بیماری را شناسایی کند.

در حالی که این نوع تحقیقات جدید نیست اما روش آن کاملا نوین است.مایکروسافت با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به صورت خودگردان مکان های ایده آل برای به دام انداختن پشه ها را می یابد و آنها را جمع آوری می کند. سپس حشرات به صورت دنباله وار چیده و اطلاعات متاژنومیک آنها در فضای ابری ذخیره می شود. امید بر این است که بتوانند خصوصیت های بیماری زای آنها را قبل از بروز فاجعه تشخیص دهند. این موضوع به ما کمک می کند که برای مقابله با آنها آماده باشیم و یا حتی روش درمانشان را بیابیم.

اتان جکسون عضو گروه تحقیقات مایکروسافت در وبلاگ خود می گوید:

ما پیش بینی می کنیم که یک سیستم جهانی برای جمع آوری و تحیلیل ژنی حشرات ایجاد شود که قادر باشد خصوصیات بیماری زا و مکان جغرافیایی پخش ویروس را قبل از ورود به مناطق پرجمعیت شناسایی کند.

تا کنون پروژه Premonision ایده خود را در جزیره کارائیب از گرانادا به اجرا گذاشته است، اما باید ببینیم که با اجرای آن در مناطق بیشتر چه حقایقی بر ملا خواهد شد.

منبع:engadget

لینک کوتاه http://bit.ly/2Iaazwk

نظرات بسته شده است.