ساخت سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی سامسونگ تأیید شد

اگر به یاد داشته باشید، اوایل سال جاری خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ قصد تولید سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی را دارد. حال، یکی از افشاگران مطرح صنعت موبایل اطلاعاتی ارائه کرده که نشان می‌دهد کمپانی کره‌ای مشغول ساخت چنین سنسوری برای گوشی‌های خود است! این شخص ظاهراً ارتباطات نزدیکی با منابع داخلی سامسونگ دارد و برای اثبات ادعای خود اسلایدی از اسناد داخلی شرکت را نیز منتشر کرده است. به این ترتیب، به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ورود گوشی‌هایی با دوربین 600 مگاپیکسلی خواهیم بود.

تصویری که از اسلاید سامسونگ منتشر شده، اطلاعات خوبی را به خصوص در زمینه نیت و هدف شرکت برای تولید سنسور 600 مگاپیکسلی ارائه می‌کند. بر اساس آنجه که در این اسلاید آمده، ضبط ویدیوهای 4K و 8K کم کم به جریان اصلی بازار تبدیل می‌شوند و از همین رو سامسونگ قصد دارد با تولید یک سنسور بزرگ‌تر، امکان ضبط چنین ویدیوهایی را باکیفیت بالاتری مهیا کرده و همچنین قابلیت بزرگنمایی تصویر بدون افت کیفیت محسوس را نیز در اختیار کاربران گوشی‌های خود بگذارد.

اسلاید دوربین 600 مگاپیکسلی سامسونگ

اما با تمام این اوصاف مشکلاتی در طراحی سنسور ایزوسل 600 مگاپیکسلی وجود دارد که عرضه آن را در حال حاضر با مشکل مواجه کرده است. یکی از مهمترین این مشکلات، مسئله فضای مورد نیاز برای دوربین است. استفاده از این سنسور بزرگ 1/0.57 اینچی باعث می‌شود تا 12 درصد از فضای پانل پشتی به دوربین اختصاص پیدا کند و همچنین ضخامت برآمدگی آن هم 22 میلی‌متر خواهد بود که بسیار زیاد است. در هر حال، صحبت از یک سنسور عظیم 600 مگاپیکسلی با اندازه پیکسل 0.8 میکرومتری است و چنین چالش‌هایی در مسیر کاربرد آن کاملاً طبیعی هستند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها