سامسونگ و LG بر روی تکنولوژی تشخیص عنبیه چشم کار می کنند

به لطف ابزار هایی نظیر گوشی های هوشمند Arrows NX F-04G ساخت فوجیتسو (Fujitsu) و Vivo X5 Pro ساخت کمپانی Vivo، به نظر می رسد به کارگیری سنسور تشخیص عنبیه چشم (Iris Recognition) در بین سازندگان گوشی های هوشمند مرسوم خواهد شد. در واقع این تکنولوژی سال پیش هم سر و صدای زیادی به پا کرده بود و در آن زمان گفته می شد که سامسونگ و LG در گوشی های هوشمند LG G3 و Galaxy S5 از این فناوری برای افزایش امنیت دستگاه خود استفاده خواهند کرد. در ادامه مطلب با دیجی رو همراه باشید.

چیزی که مسلم است این است که این اتفاق سال قبل رخ نداد. اما امسال نیز این شایعات دوباره قوت گرفته اند و منایع مختلف ادعا کرده اند که هر دو غول کره ای صنعت تلفن های هوشمند در حال کار بر روی روش مخصوص خود جهت شناسایی عنبیه چشم می باشند تا در گوشی های هوشمند خود از آن استفاده کنند. در این شایعات همچنین ادعا شده که این تکنولوژی در گوشی های پرچمدار سال بعد این دو شرکت مشاهده خواهد شد.

samsung-lg-iris-recognition-02تاکنون شرکت های سامسونگ و LG این شایعات را تایید نکرده اند ولی با توجه به این که شرکت فوجیتسو با به کارگیری این تکنولوژی توانسته بود به تیتر اول بسیاری از رسانه ها بدل شود، هیچ بعید نیست که شرکت های سامسونگ و LG نیز به دنبال این تکنولوژی باشند و نخواهند از رقابت در این زمینه جا بمانند. همچنین از آن جا که هر دوی این شرکت ها جایگاه قابل قبولی در بازار فوق العاده پویای گوشی های هوشمند دارند لذا اگر قصد رونمایی از تکنولوژی تشخیص عنبیه را داشته باشند مطمئنا هر چه زودتر به این کار اقدام خواهند تا گوی سبقت را از رقبا بربایند.

البته با توجه به عملکرد و میزان کارایی این تکنولوژی جدید، نمی توان کاملا مطمئن بود که حفظ امنیت گوشی به تنهایی عامل روی آوردن این شرکت ها به سمت آن باشد. استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت به تازگی در میان گوشی های هوشمند رده بالا مرسوم شده و هنوز این شک و شبهه وجود دارد که آیا تکنولوژی تشخیص عنبیه می تواند امنیتی بیشتر از این سنسور های مرسوم را به ارمغان بیاورد یا نه. آن چه که به نظر می رسد این است که تکنولوژی تشخیص عنبیه بیش از آن که جنبه کاربردی داشته باشد به وسیله ای برای فخر فروشی سازنده ها و مشتریان به گوشی های هوشمند خود تبدیل خواهد شد، اما با این حال به نظر نمی رسد استفاده از آن ضرر خاصی داشته باشد و حتی شاید هم راه را برای نوآوری ها و ابداعات آینده باز کند.

منبع: gsmarena.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2DkfwDX

نظرات بسته شده است.