آی پینز

سامسونگ هم یک هوش مصنوعی شبیه ChatGPT می‌سازد

سامسونگ در همکاری استراتژیک با ناور (Naver)، قصد دارد محیط شرکتی خود را با توسعه یک پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی که منحصراً برای استفاده داخلی طراحی شده، بازسازی کند. این اقدام در پاسخ به حادثه‌ای است که اخیراً به وقوع پیوسته و منجر به نشت اطلاعات حساس شرکت از طریق استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی شخص ثالث شده است. سامسونگ بعدا از این واقعه، استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی شخص ثالث مانند ChatGPT و Google Bard را ممنوع کرد.

استراتژی هوش مصنوعی جدید سامسونگ فناوری نوین را با محرمانه بودن ترکیب می‌کند

سامسونگ با توجه به تجربه‌ای که در خصوص خطرات بالقوه مرتبط با پلتفرم‌های هوش مصنوعی خارجی داشته، سعی دارد اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای حفاظت از داده‌های اختصاصی و مالکیت معنوی خود انجام دهد. دستیار هوش مصنوعی داخلی آینده این شرکت که با همکاری ناور توسعه می‌یابد، به الزامات و چالش‌های کارمندان در بخش‌های مختلف پاسخ خواهد داد.

برخلاف مدل قبلی خود، این پلتفرم هوش مصنوعی در سرورهای امن سامسونگ باقی خواهد ماند و اطمینان حاصل خواهد شد که اطلاعات حساس مربوط به نیمه هادی‌ها و کدهای اختصاصی محرمانه باقی می‌مانند و از دسترسی غیرمجاز محافظت می‌شوند. سامسونگ با به اشتراک گذاری انتخابی برخی داده‌های مربوط به نیمه هادی‌ها با کمپانی ناور، می‌تواند از قدرت هوش مصنوعی جدید بدون به خطر انداختن امنیت یا خطر نشت ناخواسته اطلاعات در فضای ابری عمومی، استفاده کند.

سامسونگ

یکی از مزایای قابل توجه این همکاری، درک بهتر پلتفرم هوش مصنوعی از زبان کره‌ای است. سامسونگ با طراحی یک ربات چت هوش مصنوعی که دقت بیشتری در درک و پاسخ به زبان کره‌ای دارد، قصد دارد تجربه کاربری یکپارچه و بصری را برای کارمندان خود فراهم کند.

این پلتفرم هوش مصنوعی که در ابتدا برای استفاده کارمندان بخش Device Solutions Division در نظر گرفته شده بود، آزمایش‌های میدانی دقیقی را برای اطمینان از عملکرد و سازگاری بهینه انجام می‌دهد. پس از موفقیت آمیز بودن تست‌ها، این ابزار ممکن است به تدریج در دسترس کارکنان سایر بخش‌های سامسونگ، از جمله بخش Device eXperience که مسئول توسعه گوشی‌های هوشمند، لوازم خانگی و محصولات دیگر است، قرار گیرد.

همکاری بین سامسونگ و ناور نشان دهنده تعهد این شرکت به توانمندسازی کارکنان و ارتقاء عملیاتی از طریق فناوری پیشرفته هوش مصنوعی است. این شرکت با توسعه یک دستیار هوش مصنوعی داخلی و انحصاری، امور داخلی کارکنان خود را ساده‌سازی کرده و آن‌ها را قادر می‌سازد تا به سطوح جدیدی از بهره‌وری، کارایی و همکاری برسند و در عین حال بالاترین سطح از امنیت و محرمانه بودن داده‌ها را داشته باشد.

بد نیست اشاره کنیم که مایکروسافت نیز در حال برنامه‌ریزی برای رفع مشکل نشت داده‌ها است و همچنین در حال توسعه یک نسخه پریمیوم از ChatGPT است که بر روی سرورهای اختصاصی اجرا می‌شود و برای مشاغل مناسب است.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها