پرفروش‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی در سال 2016

احتمالاً می‌دانید که یکی از پراستفاده‌ترین هدست واقعیت مجازی در دنیا، هدست های گیر وی آر (Gear VR) سامسونگ است، بطوریکه بسیاری از افراد بعد از شنیدن نام واقعیت مجازی هدست های سامسونگ را تصور می‌کنند. البته این استراتژی سامسونگ بوده تا این هدست ها فروش هرچه بیشتری داشته باشند. حتی در برخی مواقع سامسونک هدست های Gear VR را هراه با گوشی‌های پرچمدار خود به صورت رایگان و یا با قیمت‌های بسیار پایین در اختیار خریداران قرار داده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، بیش از 70 درصد از بازار هدست های واقعیت مجازی در سال 2016 متعلق به سامسونگ بوده است. بخش واقعیت مجازی سامسونگ در سالی که گذشت 4.51 میلیون عدد دستگاه Gear VR را به فروش رسانده است که برابر با 71.6 درصد از کل بازار این هدست ها بوده است. در سال 2016 حدود 6.3 میلیون هدست واقعیت مجازی به ارزش 1.8 میلیارد دلار به فروش رفته است.

HTC Vive
هدست واقعیت مجازی HTC Vive

هدست واقعیت مجازی سونی پلی استیشن (Sony playStation VR) حدود 12.5 درصد از بازار را در اختیار داشته و سهم هدست گرانقیمت اچ تی سی وایو (HTC Vive) از بازار سال گذشته 6.7 درصد بوده است. هدست واقعیت مجازی گوگل به نام دی دریم (Google Day Dream) نیز که اواخر سال 2016 معرفی شد 4.1 درصد از بازار را در اختیار دارد. البته لازم به یادآوری است که فروش این هدست از اواسط ماه نوامبر آغاز شده است.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.