افزایش سود سامسونگ نسبت به سه سال گذشته، با وجود فراخوان گلکسی نوت 7

بعد از ورود گلکسی نوت 7 (Galaxy Note 7) به بازار و آتش گرفتن این فبلت جدید سامسونگ، این شرکت کره‌ای اقدام به فراخوان آن‌ها نمود و در نهایت نیز مجبور شد خط تولید این فبلت را برای همیشه متوقف کند. طبق ارزیابی کارشناسان، گوشی گلکسی نوت 7 حدود 17 میلیارد دلار ضرر برای سامسونگ در پی داشته است ولی سامسونگ به تازگی اعلام کرده سود سه ماهه آخر سال میلادی گذشته افزایش چشمگیری داشته و توانست همه را با این خبر غافلگیر کند.

بنا به گزارش بخش مالی سامسونگ از اکتبر (آبان ماه) تا دسامبر (دی ماه) سال 2016 درآمد این کمپانی به 7.8 میلیارد دلار رسیده که نسبت به درآمد همین دوره در سال 2015 حدود 50 درصد رشد داشته و این بیشترین رقم از سه ماهه سوم سال 2013 میلادی (سال 1392) تا به حال بوده است. البته بیشتر درآمد حاصل از فروش محصولات کمپانی مربوط به تلویزیون‌های OLED و چیپ‌های پردازشی بوده‌ است.

1x-1-720x405

در گزارش بلومبرگ آمده است که سامسونگ توانسته فروش زیادی از چیپ‌های پردازشی خود به بازار گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت چینی به دست آورد؛ در واقع درآمد حاصل از فروش چیپ‌های پردازشی این کارخانه در سه ماهه آخر سال 2016 به 3.8 میلیارد دلار رسیده و در ضمن یکی دیگر از دلایل سود بزرگ این کارخانه، استفاده از دلار در معاملات تجاری عنوان شده‌ است.

حتی بعد از فراخوان گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت ۷، بخش گوشی‌های هوشمند این کارخانه فروش بالایی داشت که دلیل آن ورود سری گلکسی اس 7 اج (Galaxy S7 edge) با چندین رنگ متفاوت به بازار و فروش گوشی‌های هوشمند مقرون به صرفه در بازار کشورهایی نظیر چین و هند اعلام شده است. در انتها شایان ذکر است که سامسونگ در بهمن ماه آمار فروش بخش‌های مختلف مربوط به سه ماهه آخر سال 2016 را رسماً اعلام خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع sammobile
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها