گلکسی واچ 7 مجهز به پردازنده 3 نانومتری سامسونگ خواهد بود

طبق گزارش‌ها، سامسونگ در حال توسعه اولین تراشه 3 نانومتری خود است که انتظار می‌رود وظیفه نیرو بخشیدن به نسل بعدی سری گلکسی واچ 7 را بر عهده داشته باشد. این خبر را رسانه کره‌ای Biz Daily منتشر کرده و گزارش داده که گلکسی واچ 7 از اولین استفاده کنندگان تراشه اگزینوس مبتنی بر معماری 3 نانومتری سامسونگ خواهد بود که احتمالاً «اگزینوس W940» نام خواهد داشت.

این یک ارتقاء قابل توجه برای ساعت‌های هوشمند سامسونگ خواهد بود که در حال حاضر از تراشه‌های اگزینوس مبتنی بر فرآیند تولید 5 نانومتری استفاده می‌کنند و از زمان عرضه گلکسی واچ 4 در سال 2021 تغییری در این زمینه اعمال نشده است.

گلکسی واچ 6

تراشه 3 نانومتری سامسونگ برای گلکسی واچ 7: چرا این ارتقا حیاتی است؟

چند دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا ارتقاء به تراشه 3 نانومتری برای پوشیدنی‌های سامسونگ بسیار مهم است. مهم‌ترین مسئله این است که تراشه‌های کوچکتر نسبت به تراشه‌های بزرگتر از نظر انرژی کارآمدتر هستند و فضای کمتری اشغال می‌کنند. این موضوع برای ساعت‌های هوشمند مانند گلکسی واچ که عمر باتری محدودی دارند عالی است. فضای خالی بیشتر در داخل ساعت هوشمند به این معنی است که شرکت تولید کننده می‌تواند اندازه باتری را افزایش داده و در نتیجه میزان نگهداری شارژ را در ساعت هوشمند را بهبود دهد.

همچنین انتظار می‌رود که تراشه 3 نانومتری سریع‌تر و قدرتمندتر از تراشه 5 نانومتری باشد. این می‌تواند منجر به بهبود عملکرد در تمام جنبه‌های عملکردی گلکسی واچ 7 شود که از رابط کاربری عمومی تا قابلیت‌های ردیابی تناسب اندام را شامل می‌شود.

انتظار می‌رود سری گلکسی واچ 7 در نیمه دوم سال 2024 و تقریباً همزمان با سری جدید گوشی‌های تاشو سامسونگ در سال 2024 وارد بازار شود. با این اوصاف بسیار مشتاق هستیم که ببینیم ساعت جدید سامسونگ چگونه در عمل چگونه خواهد بود و آیا می‌تواند انتظارات کاربران را برآورده کند یا خیر. نظر شما چیست؟

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها