گوشی های تاشو و خم شونده سامسونگ اوایل 2017 عرضه خواهند شد

بلاخره بعد از چندین سال انتظار به نظر می رسد که سامسونگ در مراحل پایانی آماده سازی گوشی های تاشوی خود است. پایگاه خبری ET کره جنوبی امروز گزارش کرد که دو گوشی تاشو و که هرکدام دارای دو صفحه نمایش هستند برای عرضه در اوایل سال 2017 آماده خواهند شد.

این گوشی های هوشمند احتمالا در نمایشگاه MWC 2017 در بارسلون اسپانیا و یا CES لاس وگاس معرفی خواهند شد. البته به نظر می رسد که این محصولات برخلاف گزارشات قبلی با یک مفصل به هم متصل هستند و نمیتوان آنها را خم کرد. احتمالا از این دستگاه در سه حالت می توان استفاده کرد: کاملا بسته به نحوی که یک صفحه نمایش در جلو و صفحه ی دیگر در عقب قرار داشته باشد و یا اینکه هر دو صفحه کاملا بسته باشند، همچنین می توان دو صفحه را در کنار هم باز کرد و به صورت یک تبلت از این دستگاه استفاده نمود. احتمالا این گوشی ها شباهت های زیادی به دستگاهی که Japan Display به تازگی معرفی کرده خواهند داشت.

دستگاه خم شونده ی Japan Display که با همکاری شارپ ساخته شده
دستگاه خم شونده ی Japan Display که با همکاری شارپ ساخته شده

البته این دستگاه ها به صورت محدود تولید و عرضه خواهند شد. به گزارش ET News هدف سامسونگ از ارائه این گوشی ها بررسی آمادگی بازار و کاربران برای خرید گوشی های تاشو و خم شونده ی واقعی است. پیش از این نیز سامسونگ با عرضه ی Galaxy Round و Galaxy Note Edge بازار و نوع کار با گوشی های صفحه خمیده را مورد بررسی قرار داد و سپس Galaxy S6 Edge را روانه ی بازار کرد. استقبال و بازخورد کاربران به این گوشی به سامسونگ کمک می کند تا گوشی های خم شونده ی آینده ی خود را به نیازهای بازار و کاربران نزدیکتر کند.

سامسونگ در نظر دارد این گوشی های هوشمند را قبل از محصولات مشابه سایر رقبا عرضه کند تا این بخش جدید از بازار را زودتر در اختیار بگیرد. لنوو یکی از جدی ترین رقبای سامسونگ در این بخش خواهد بود. شیائومی و اوپو نیز برنامه هایی برای ساخت این دستگاه ها دارند.

تبلت خم شونده ی لنوو که به تازگی معرفی شده است
تبلت خم شونده ی لنوو که به تازگی معرفی شده است

این گوشی های خم شونده به گفته ی سامسونگ دارای طراحی خم شونده به داخل (In-folded Design) و خم شونده به بیرون (Out-folded design) هستند. تکنولوژی In folded در ویدئویی که سال 2014 این کمپانی منتشر کرد وجود دارد. اما به گفته ی سامسونگ تکنولوژی خم شدن به بیرون که فقط در دستگاه های این شرکت وجود دارد باعث می شود تا گوشی یا تبلت به طور کامل از وسط خم شده و دو صفحه نمایش در پشت و جلوی دستگاه دیده شود. در قسمت خم شده نیز پنل های OLED کار می کنند و هیچ شکستگی ای در تصویر وجود ندارد.

تا به حال اخبار زیادی از چندین کمپانی در مورد گوشی های خم شونده دیده شده، اما این بار به نظر می رسد که به زودی اولین نمونه های این دستگاه ها توسط سامسونگ عرضه خواهد شد. باید منتظر باشیم و ببینیم که محصولات اصلی خم شونده ی این شرکت ها بالاخره چه زمانی معرفی خواهند شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع ANDROIDAUTHORITY
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.