گلکسی اس 7؛ مقایسه‌ اسنپدراگون 820 و اگزینوس 8890

عرضه گلکسی اس 6 برای سامسونگ نقطه عطفی بود؛ این کمپانی نه تنها طراحی پرچمدار خود را به کلی تغییر داد و رو به فلز و شیشه آورد، بلکه از نظر سخت افزاری نیز برای آن سنگ تمام گذاشت و بهترین تکنولوژی خود را در آن جای داد، دوربین بهتر، رم و حافظه سریعتر و بیشتر و تراشه‌ی اختصاصی قدرتمند تر!

سامسونگ از چند سال قبل شروع به عرضه دو مدل از پرچمدار خود کرد، یکی با تراشه اسنپدراگون و دیگری با تراشه‌ی اختصاصی ساخت خود از سری اگزینوس، اما این کمپانی در زمان عرضه گلکسی اس 6 به کلی استفاده از  اسنپدراگون را کنار گذاشت و فقط یک نسخه از این گوشی را روانه بازار کرد، اما کره‌ای‌ها بار دیگر در ساخت گلکسی اس 7 رو به کوالکام آورده و نسخه‌ای از این گوشی را به تراشه‌ی اسنپدراگون 820 و نسخه‌ی دیگری را نیز با تراشه اگزینوس 8890 مجهز کردند.در حالت عادی مدلی که با خود اسنپدراگون 820 را دارد در بازار ایالات متحده عرضه می‌شود و مدل اگزینوس نیز برای بازار دیگر کشور ها تدارک دیده شده است. بنابراین اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید گلکسی اس 7 و اس 7 اج را می توانید خریداری کنید که با خود تراشه‌ی اسنپدراگون را دارد و اگر در کشور دیگری زندگی می‌کنید مدل اگزینوس را خواهید داشت! به طور حتم برای شما هم این سوال پیش آمده است که کدام نسخه از گلکسی اس 7 بر دیگری برتری دارد؟! در ادامه با پاسخ به این سوال و نتایح آزمایش‌های این دو تراشه با دیجی رو همراه باشید.

از نظر تئوری این دو تراشه‌ با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند که از مهمترین آن‌ها تعداد هسته‌‌های پردازنده‌شان می‌باشد؛ در حالی که اگزینوس 8890 با 8 هسته‌ی پردازشی همراه است، اسنپدراگون 820 تنها 4 هسته با خود دارد که از این جهت و البته روی کاغد برتری با سیلیکون کره‌ای‌ها خواهد بود، اما آیا در دنیای واقعی نیز همینطور است؟مقایسه اسنپدراگون 820 با اگزینوس 8890

این اژدها نفش آتشین دارد

Snapdragon 820 برنده‌ی 6 از 9 آزمایش. اما Exynos 8890 در مرور وب برتر میدان است!

زمانی که شما 700 دلار برای خرید یک گوشی پرداخت می‌کنید به طور حتم توقع دارید که بهترین قدرت و کارایی را در اختیار داشته باشید. بنابراین به هیچ وجه دوست نخواهید داشت که در هنگام مقایسه گوشی خود با گوشی دوست خود سرافکنده شوید! حال برای اینکه بدانید کدام نسخه‌ از گلکسی اس 7 در مقایسه با دیگری برتر است به نتایج 9 آزمایش خواهیم پرداخت. بهتر است بدانید که هر دو نسخه گلکسی S7 در این آزمایش با یک سیستم عامل و اپلیکیشن و تنظیمات یکسان حضور داشته‌اند و تمامی شرایط مساوی بوده است.

بنچمارک مقایسه اسنپدراگون 820 با اگزینوس 8890همانطور که مشاهده می‌کنید، هر دو تراشه نتایج بسیار نزدیکی در مقایسه با یکدیگر دارند، با این حال اگزینوس 8890 سامسونگ در آزمایش چند هسته توانسته به صورت چشمگیری بهتر از اسنپدراگون 820 عمل کند و همچنین در آزمایش وب گردی نیز بسیار خوب بوده است. اما در مقابل اسنپدراگون در آزمایش پردازش تک هسته‌ای و گرافیکی بسیار بهتر از سیلیکون کره‌ای‌ها عمل کرده است.

از این آزمایش‌ها می‌توان نتیجه گرفت که دو تراشه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند اما نه به اندازه‌ای که بتوان با اطمینان بکی را برتر از دیگری دانست. بنابراین باید دید که کدام نسخه از اس 7 عملکرد بهتر و طول عمر باتری بیشتری دارد تا بتوان یکی را به عنوان برنده انتخاب کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.