چرا گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس گوشی های مقاوم‌تری هستند؟

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس به تازگی در کنگره جهانی موبایل بارسلون به صورت رسمی رونمایی شدند و با اینکه در این مراسم هیچ اشاره ای به قیمت پرچمدارهای جدید سامسونگ نشد اما گفته می شود که این گوشی ها نسبت به نسل قبل از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود. البته هزینه اضافی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس مسلماً ارزشش را خواهد داشت و این گوشی ها از ویژگی های به مراتب بهتری نیز برخوردار هستند.

در حالی که برای خرید گلکسی های جدید سامسونگ باید هزینه نسبتاً بیشتری را بپردازید اما به نظر می رسد با توجه به بهبودهایی که در بخش های مختلف این محصولات صورت گرفته، هزینه تعمیر و نگهداری آن ها کاهش یافته و از همین رو شاید بتوان گفت گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس گوشی های گرانی نخواهند بود. به تازگی وب سایت SamMobile به برخی از این ویژگی های جدید اشاره کرده که در ادامه آن ها را مرور خواهیم کرد. پس با دیجی رو همراه باشید.

جعبه گلکسی اس 91- آلیاژ آلومینیوم جدید برای بدنه گوشی

اولین نکته ای که می توان در مورد گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس اشاره کرد این است که شاسی این دو گوشی از جنس متفاوتی نسبت به نسل قبل برخوردار است. آلیاژ آلومینیوم AL 6013 این بار جای خود را به AL 7003 داده که دوام بیشتری داشته و در برابر فشارهای وارده مقاومت بیشتری از خود نشان خواهد داد.

2-  مقاومت بیشتر در برابر سقوط از ارتفاع

مورد بعدی لبه های فلزی بهبود یافته تر گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس است. این لبه ها با وجود اینکه حدود 0.2 میلی متر ضخیم تر شده اند اما در کنار استفاده از آلیاژ آلومینیوم AL 7003 باعث بهبود مقاومت گوشی شده و در هنگام سقوط از ارتفاع حدود 20 درصد فشار کمتری به شیشه نمایشگر وارد کرده و در نتیجه به صورت قابل ملاحظه ای مانع از شکستن آن خواهد شد.

گلکسی اس 9 در آب3- صفحه نمایش بادوام تر

در حالی خط و خش افتادن بر روی نمایشگر و بدنه گوشی های هوشمند تقریباً امری متداول و عادی است، اما مسئله ناراحت کننده تر، شکستن صفحه نمایش است. سامسونگ برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند تصمیم گرفته تا شیشه نمایشگر گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را حدود 20 درصد ضخیم تر طراحی کرده و از 0.5T به 0.6T برساند.

تنها نکته منفی این اقدام سامسونگ، افزایش حجم بدنه در هر دو مدل است. البته با توجه به باریک تر شدن حاشیه های اطراف نمایشگر در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، قد این گوشی ها نسبت به قبل کوچک تر شده است. در زیر می توانید ابعاد و وزن پرچمدارهای سال گذشته و پرچمدارهای جدید سامسونگ را مشاهده نمایید:

  • گلکسی اس 8 – 148.9 در 68.1 در 8.0 میلی متر (155 گرم)
  • گلکسی اس 9 – 147.7 در 68.7 در 8.5 میلی متر (163 گرم)
  • گلکسی اس 8 پلاس – 159.5 در 73.4 در 8.1 میلی متر (173 گرم)
  • گلکسی اس 9 پلاس – 158.1 در 73.8 در 8.5 میلی متر (189 گرم)

به هر حال افزایش ضخامت نمایشگر گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در مجموع باعث بهبود دوام آن شده و تأثیر منفی چندانی بر روی سایر بخش ها نگذاشته است. به خصوص اینکه جک 3.5 میلی متری هدفون، ورودی کارت حافظه میکرو اس دی و همچنین تأییدیه IP68 در زمینه مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار همچنان در پرچمدارهای جدید سامسونگ نیز به چشم می خورند و از بابت کاربران هیچ نگرانی خاصی نخواهند داشت.

لینک کوتاه http://bit.ly/2IaWleg
منبع forbes

تبلیغات

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط