مقایسه طراحی ظاهری گلکسی اس 9 با گلکسی اس 8؛ حاشیه‌ها ضخیم‌تر شده‌اند؟!

صبح امروز ایوان بلس (Evan Blass) که یکی از شناخته شده‌ترین فاش کنندگان اطلاعات گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود، تصاویری رندر شده از پرچمدارهای آینده سامسونگ، یعنی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، را منتشر نموده است که کاملاً واقعی به نظر می‌رسند. اگر این تصاویر صحت داشته باشند در این صورت باید گفت حاشیه‌های کناری گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس نسبت به پرچمدارهای سال گذشته، ضخیم‌تر شده است.

بر همین اساس برخی از کاربران با استناد به ضخیم‌تر بودن حاشیه‌های کناری در این تصاویر، صحت آن‌ها را زیر سؤال برده‌اند. اما باید گفت این مسئله دلیل قانع کننده‌ای برای اثبات واقعی نبودن تصاویر رندر شده جدید نیست. در واقع درست است که در نگاه اول حاشیه‌های کناری بسیار ضخیم‌تر از آنچه انتظار داریم به نظر می‌رسند اما این مسئله دلیلی خاص دارد. اگر به تصاویر منتشر شده از گلکسی اس 8 دقت کرده باشید در اکثر آن‌ها، حاشیه‌های کناری در اثر بازتاب نور به صورت درخشان دیده می‌شود که همین موضوع باعث می‌شود ضخامت این بخش به خوبی مشاهده نشود. به عنوان مثال به تصویر زیر نگاه کنید:

گلکسی اس 8 سامسونگ

حال در این قسمت سعی کرده ایم تا تصویر رندر شده گلکسی اس 9 را در کنار تصویری از گلکسی اس 8 که البته حاشیه‌ها در آن واضح و فاقد درخشش هستند، به نمایش بگذاریم. با وجود اینکه این تصاویر، گوشی‌ها را در اندازه واقعی خود نشان نمی‌دهند اما با این حال کاملاً مشخص است که حاشیه‌های کناری در گلکسی اس 9 (سمت چپ) نسبت به گلکسی اس 8 (سمت راست) به صورت جزئی ضخیم‌تر می باشد.

گلکسی اس 8 در کنار اس 9

مقایسه فوق نشان می دهد که حاشیه‌های کناری گلکسی اس 9 ضخیم‌تر شده اما این افزایش ضخامت چندان هم قابل ملاحظه نیست. احتمالاً سامسونگ این سبک طراحی جدید را برای بهبود دوام بدنه گوشی در نظر گرفته و یا شاید هم دلیل دیگری داشته است. به همین دلیل باید تا زمان معرفی رسمی پرچمدارهای جدید سامسونگ در تاریخ 25 فوریه، منتظر بمانیم تا به حقیقت مطلب در این رابطه پی ببریم.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها