تجربه و بررسی ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در دنیای واقعی؛ وابسته اما مستقل‌تر از بقیه

تجربه و بررسی ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در دنیای واقعی

داستان گجت‌های پوشیدنی به این زودی‌ها به پایان نمی‌رسد. طبق گرایش‌های امروزی، خریداران با پرداخت هزینه‌های قابل توجه ساعت هوشمند را مکمل گوشی خود می‌سازند. در حالی که در این عرصه انتخاب‌های متنوع و البته گران قیمتی مشاهده می‌شوند که برخی از آنها توانسته‌اند توجه بیشتر کاربران را به خود جلب نمایند. در سال 2015 ابزار های پوشیدنی متنوعی معرفی شدند اما ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ به عنوان یک پوشیدنی اورجینال و کاربر پسند خود را از رقیبان متمایز ساخت و منتقدان زیادی به آن رای مثبت دادند.

ما پس از استفاده چند ماهه از این ساعت هوشمند در سفر های خود، بررسی جامعی از آن اماده کرده‌ایم که در ادامه آن را تقدیم شما خواهیم کرد. ساعت مورد بررسی در این مقاله تنها یک گجت بلوتوثی نیست، بلکه اتصال سیم کارتی با اپراتور AT&T دارد. همچنین این ساعت امکانات بیشتری را با خود یدک می‌کشد؛ دریافت و پاسخ به پیامک و تماس‌ها به صورت مستقل، که در شرایط مختلف می‌تواند به کمک کاربر بیاید.

با توجه به این که اکثر ساعت‌های هوشمند وابستگی زیادی به دستگاه اصلی خود به خصوص تلفن‌های هوشمند دارند، این سوال پیش می‌آید که وابستگی ساعت هوشمند Gear S2 به تلفن چقدر است؟ در ادامه با برسی این موضوع با دیجی رو همراه باشید

بند های بیشتر در ساعت هوشمند Gear S2

در این مقاله قصد نداریم زیاد پیرامون طراحی این ساعت هوشمند بحث کنیم. در یک کلام طراحی این ساعت و امکانات آن در سطح بالایی قرار دارد و انتظارات اکثر کاربران را برآورده می‌کند و همچنین برای ورزشکاران نیز بسیار مناسب است؛ چرا که آنقدر حساس است که پر جنب و جوش ترین تمرین‌ها را نیز آنالیز می‌کند. همچنین مقاومت خوب بند این ساعت هوشمند در مقابل مواردی همچون عرق دست بسیار بالاست.

اما برخلاف زیبایی و طراحی اورجینال این ساعت، ترجیح می‌دادیم در بخش بند ساعت حق انتخاب‌هایی شامل ما می‌شد. خارج کردن بند به راحتی امکان‌پذیر است، اما عدم وجود تمایز باعث می‌شود ساعت شما با دیگر دارندگان Gear S2 تفاوتی نداشته باشد.در سایت سامسونگ، بند هایی جهت انتخاب کاربر مشاهده می‌شوند اما تنها طرح آن ها با هم فرق دارد.

تجربه و بررسی ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در دنیای واقعی

تایزن؛ در جدال با نوتیفیکیشن ها

با اینکه اکثر ساعت های اندرویدی کاربران را با نوتیفیکیشن های متعدد عصبی می‌کنند، اما سیستم تایزن در زمینه نمایش این پیام‌ها انتخابی عمل می‌کند؛ بدین صورت که نوتیفیکیشن های مهم نظیر پیامک و تماس‌ها را در سمت چپ صفحه اصلی به نمایش در می‌آورد. برای آن هایی که نمی دانند باید بگوییم که سیستم عامل ساعت‌های هوشمند سامسونگ تایزن نام دارد؛ برادر کوچک تر تاچ ویز!

خوشبختانه امکان تعیین نوتیفیکیشن‌هایی که دوست داریم مشاهده کنیم، از طریق اپلیکیشن اختصاصی ساعت هوشمند Gear S2 وجود دارد و بدین ترتیب ساعت تنها پیام‌های خاصی را به نمایش در می‌آورد.

گوگل در Gear S2 کجاست؟

اگر می‌خواهید با خرید ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ از خدمات بسیار خوب گوگل نظیر Google Now بهره ببرید، کاملا در اشتباه هستید و بهتر است به همان ساعت‌های اندرویدی دل ببندید. از آنجایی که همه ما به سرویس‌های نظیر گوگل مپس، جی میل، Now، Voice و… عادت کرده ایم، فقدان آن‌ها در تایزن کاملا به چشم می‌آید.

البته سامسونگ آلترناتیو هایی را برای سرویس‌های پر کاربرد و معروف گوگل در اختیار کاربران قرار داده است. به عنوان مثال به جای سرویس مپس می توانید از اپلیکیشن HERE بهره ببرید که عملکرد نسبتا خوبی دارد و بخش نقشه های آفلاین آن بسیار بهتر از گوگل مپس عمل می‌کند؛ با این حال اگر به دنبال قابلیت آدرس دهی پیچ به پیچ (Turn To Turn Direction) هستید باید به دنبال گزینه دیگری باشید.

پس در یک کلام باید گفت یک دلیل خوب برای باقی ماندن اندروید پوشیدنی وجود دارد که در بالا ذکر شد.

تجربه و بررسی ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در دنیای واقعی

NumberSync؛ نیازی به استفاده از دو سیم کارت نیست

یکی از مشکلات عدیده‌ای که کاربران با ابزار های جانبی سیم کارت خور دارند، همچون ساعت‌های هوشمند، متصل بودن یک شماره سیم کارت به صورت پیش فرض و همیشگی بر روی آن هاست. در یک کلام همه ما دوست داریم شماره ما در تلفن و ساعت هوشمندمان یکی باشد و دوستانمان نیز علاقه به تماس گرفتن با ما به دو شماره مختلف «یکی برای ساعت و یکی برای تلفن هوشمند» ندارند.

خوشبختانه این مشکل در Gear S2 با قابلیت Number Sync یا همان همگام سازی شماره حل شده است. زمانی که این امکان بر روی اکانت شما فعال شود، ساعت شما پیام و تماس‌ها را با سیم کارت اصلی شما ارسال می‌کند. بنابراین هنگام ارسال پیام، شماره‌ای که دریافت کننده مشاهده می‌کند، در واقع شماره تلفن هوشمند شما خواهد بود.

این یکی از مهمترین جنبه‌های تجربه کاربری ما با ساعت هوشمند جدید سامسونگ بود؛ قابلیتی که در واقع وابستگی ساعت به تلفن هوشمند را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد، در یک کلام می‌توانید تلفن خود را در خانه گذاشته و تنها با ساعت بیرون بروید!

تجربه و بررسی ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در دنیای واقعی

مستقل تر از قبل، اما نه کاملا مستقل

زمانی که با این ساعت سپری کردیم، بسیار لذت بخش و دوست داشتنی بود، به خصوص اینکه از آن برای سفر مهمی همچون رویداد CES استفاده کردیم. چند بار که باتری تلفن زودتر از ساعت به اتمام رسید، اهمیت در اختیار داشتن ساعت هوشمند برایم بسیار نمایان گردید.»

ما منتظر روزی هستیم که امکان دسترسی به تمامی قدرت و امکانات تلفن هوشمند خود را از طریق مچ دست داشته باشیم، اتفاقی که به این زودی ها رخ نخواهد داد. ساعت هوشمند Gear S2 پکیجی از امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد که در یک کلام او را نا امید نخواهد کرد.

امیدواریم از بررسی ما نهایت بهره را برده باشید.