فلای تودی

سامسونگ دسترسی تعمیرکارها به اطلاعات شخصی کاربران را محدود می‌کند!

گوشی‌های هوشمند این روزها به یک وسیله کاملاً شخصی بدل شده‌اند که مملو از عکس‌ها، ویدیوها، اکانت‌های شبکه اجتماعی و سایر اطلاعات خصوصی هستند. در چنین شرایطی، وقتی گوشی نیاز به تعمیر پیدا می‌کند، دادن آن به دست تعمیرکار ممکن است باعث تشویش و نگرانی شود. شرکت کره‌ای سامسونگ با علم به این موضوع در تلاش است تا قابلیت جدیدی را به گوشی‌های خود اضافه کند که اطلاعات شخصی را از دسترس تعمیرکاران دور نگه می‌دارد. با دیجی رو همراه باشید.

وب سایت SamMobile به یک بیانیه مطبوعاتی از سایت کره‌ای سامسونگ دست پیدا کرده که در آن، این شرکت خبر از یک ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی به نام Repair Mode (حالت تعمیر) داده است. این حالت جدید به تعمیرکارها دسترسی محدودی به قسمت‌های داخلی گوشی می‌دهد و به این ترتیب مانع از لو رفتن اطلاعات شخصی خواهد شد. همان‌طور که از نام این ویژگی جدید برمی‌آید، با فعال شدن Repair Mode تعمیرکار تنها به حدی که در فرایند تعمیرات نیاز است، دسترسی خواهد داشت و دیگر قادر نخواهد بود به فایل‌های شخصی مانند عکس‌ها و ویدیوها دسترسی داشته باشد.

گلکسی اس 21

ظاهراً این ویژگی جدید در ابتدا قرار است برای گوشی‌های سری گلکسی اس 21 و در کشور کره جنوبی ارائه شود. اما گفته می‌شود که سامسونگ قصد دارد در آینده پشتیبانی از Repair Mode را به مدل‌های دیگر نیز گسترش دهد.

سامسونگ در بیانیه مطبوعاتی خود اشاره کرده که می‌توان این ویژگی را از طریق بخش «Battery and Device Care» در برنامه تنظیمات داخلی گوشی فعال کرد. پس از انجام این کار، گوشی مجدداً راه‌اندازی شده و این بار در حالت Repair Mode اجرا خواهد شد که در آن تمامی اکانت‌ها، عکس‌ها و پیام‌های شخصی مخفی می‌شوند. در این حالت، تنها برنامه‌های پیش‌فرض گوشی توسط تعمیرکار یا هر شخص دیگری قابل دسترسی خواهد بود و فقط صاحب گوشی می‌تواند آن را از «حالت تعمیر» خارج کند.

تاکنون، سامسونگ تایید نکرده که آیا Repair Mode در مناطق دیگر نیز در دسترس خواهد بود یا نه، و همچنین مشخص نیست که دقیقاً کدام گوشی‌ها قرار است از این ویژگی پشتیبانی کنند.

منبع msn
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها