گلکسی نوت 9 یک گوشی انعطاف پذیر خواهد بود؟!

چند هفته از معرفی جدیدترین پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی نوت 8 می‌گذرد. یک گوشی فوق‌‎العاده که توجه بسیاری از علاقه مندان را به خود جلب نمود. اما به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تا نسخه بعدی پرچمدار سری نوت خود، یعنی گلکسی نوت 9 را به صورت انعطاف پذیر طراحی کند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، سامسونگ اعلام کرده در تلاش است تا در سال 2018 میلادی نخستین گوشی انعطاف پذیر خود را عرضه نماید. منعطف بودن این گوشی به صفحه نمایش آن مربوط می‌شود و احتمالا برای نخستین بار در گلکسی نوت 9 شاهد استفاده از این تکنولوژی خواهیم بود.

هنور مشخص نیست سامسونگ از چه پنل صفحه نمایشی برای تولید نمایشگرهای منعطف استفاده خواهد کرد. در حال حاضر صفحه نمایش های Infinity display سامسونگ با کیفیت درخشان و ثبات رنگ خوب کاملا مورد پسند اکثر کاربران هستند. پس در وهله اول سامسونگ باید کیفیت صفحه نمایش را در نظر بگیرد تا با استفاده از نمایشگرهای انعطاف پذیر شاهد افت کیفیت صفحه نمایش محصولات این کمپانی نباشیم.

از طرفی مدیران سامسونگ در برخی مصاحبه ها گفته‌‌اند که در استفاده از تکنولوژی هنوز مشکلاتی وجود دارد که در حال کار روی آنها هستند و اگر برطرف نشوند عرضه گوشی‌های این کمپانی با صفحه نمایش انعطاف پذیر به تاخیر خواهد افتاد.

حال باید منتظر ماند و دید سامسونگ چه زمانی از نخستین گوشی خود با صفحه نمایش انعطاف پذیر رونمایی می‌کند و آیا این کمپانی کره‌ای نخستین شرکتی خواهد بود که از این تکنولوژی در محصولات خود استفاده می‌کند یا این بار هم چینی‌ها زودتر از سایرین از تکنولوژی‌های جدید در محصولات خود استفاده خواهند کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.