سامسونگ و KDDI شبکه 5G را در قطاری با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت آزمایش کردند

اپراتور ژاپنی KDDI با همکاری شرکت کره‌ای سامسونگ الکترونیک، موفق شدند اولین آزمایش اینترنت نسل پنجم (5G) را در یک قطار در حال حرکت، که با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت فاصله حدود 1.5 کیلومتری بین دو ایستگاه را طی می‌کرد، با موفقیت به سرانجام برسانند. در طی این آزمایش هر دو شرکت توانستند به سرعت 1.7 گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کنند که رکورد فوق العاده‌ای است.

پیش از این مراحل آزمایشی اینترنت نسل پنجم یا همان 5G از تاریخ 17 تا 19 اکتبر (25 تا 27 مهر) در شهر سایتامای ژاپن که در نزدیکی توکیو واقع شده، انجام شده بود. روشی که سامسونگ برای تست اینترنت نسل پنجم به کار گرفته، شامل یک روتر 5G موسوم به CPE، واحد دسترسی رادیویی (5G Radio)، شبکه RAN مجازی و هسته مجازی، بود. در جریان این آزمایش، در کنار تحویل Downlink و Uplink، یک ویدیوی 8K نیز از طریق CPE نصب شده، دانلود شد و همچنین یک ویدیوی 4K هم که توسط دوربین تعبیه شده بر روی قطار تهیه شده بود به صورت همزمان آپلود گردید.

سامسونگ و KDDI پیش از این نیز در زمینه آزمایش عملکرد امواج میلی‌متری نسل پنجم در سناریوهای مختلف همکاری  نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند. به عنوان مثال در ماه فوریه این دو شرکت اقدام به تست شبکه Multi-Cell از طریق تعبیه تجهیزات بر روی یک ماشین در حال حرکت در خیابان‌های شلوغ توکیو نمودند. در آزمایش دیگری نیز در ماه سپتامبر و در شهر یونگین کره جنوبی، این تجهیزات در یک ماشین مسابقه که با سرعت 200 کیلومتر در ساعت در حرکت بود، تعبیه و مورد آزمایش قرار گرفته بود.

شبکه نسل 5 سامسونگ و KDDI

آقای Youngky Kim رئیس شبکه تجارت سامسونگ الکترونیک در این باره گفته:

پتانسیل‌های که شبکه نسل پنجم دارد، قدرت کافی برای تغییر سبک زندگی روزمره ما را دارا می‌باشد. موفقیت آزمایش امروز نتیجه تحقیق مشترک ما با  KDDI است و این تحقیقات در زمینه شبکه‌های نسل بعدی همچنان ادامه خواهد شد. این پژوهش‌ها شامل طیف‌ها و تکنولوژی‌های متنوعی بوده و مدل‌های کسب و کار و کارکردهای جدیدی را در بر خواهد گرفت.

آقای Yoshiaki Uchida، مدیر اجرایی ارشد KDDI هم معتقد است:

با همکاری شرکت سامسونگ، KDDI امکان استفاده از اینترنت نسل پنجم را در مدل‌های تجاری مختلفی مانند قطارهای سریع السیر، فراهم کرده است. با توجه به اینکه انتظار می‌رود شبکه‌های نسل پنجم سرویس‌های حمل و نقل ریلی را وارد فاز جدیدی کند، آزمایش امروز ما در مکان‌هایی مانند داخل قطار و ایستگاه قطار، یک نقطه عطف مهم در تجاری‌سازی 5G به شمار می‌رود. ما در شرکت KDDI برای اینکه بتوانیم به هدف خود که ارائه شبکه‌های نسل پنجم تا سال 2020 است، دست پیدا کنیم، به آزمایش‌های خود با سامسونگ در این زمینه ادامه خواهیم داد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2MUhk5S
منبع fonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط