حکم حبس 2.5 ساله وارث سامسونگ تأیید شد

دادگاه تجدیدنظر کره جنوبی رسماً اعلام کرد که لی جائه-یونگ (Lee Jae-yong)، وارث سامسونگ و پسر رئیس متوفی این شرکت به 2.5 سال زندان محکوم شده است. این حکم پس از یک دوره دادرسی سه ساله و به اتهام تلاش یونگ برای رشوه دادن به یکی از کارکنان دفتر رئیس جمهور صادر شد.

همه چیز از سال 2017 آغاز شد؛ زمانی که لی 30 میلیارد وون (حدود 27.6 میلیون دلار) به چوی سئو وین (Choi Seo-win)، یکی از اعضای دفتر رئیس جمهور سابق کره جنوبی، برای کمک به ادغام Samsung C&T و Cheil Industries پیشنهاد داد. اقدامی که در نهایت زمینه موفقیت هر چه بیشتر پدرش به عنوان مدیرعامل وقت سامسونگ و البته جانشینی خودش در این شرکت را که توسط پدربزرگش تاسیس شده بود، فراهم کرد.

سه نسل از مدیران سامسونگ
از چپ به راست: لی بیونگ-چول (مؤسس سامسونگ) – لی کان-هی (فرزند چول و رئیس پیشین سامسونگ) – لی جائه-یونگ (فرزند هی و وارث سامسونگ)

لی جائه-یونگ در جریان روند طولانی محاکمه، یک سال را در زندان گذراند و در دادگاه عالی کره جنوبی پرونده وی مجدداً مورد بررسی قرار گرفت. رئیس سابق سامسونگ یعنی پدر وی در اکتبر سال 2020 درگذشت و صندلی ریاست این شرکت بزرگ و 21 میلیارد دلار دارایی از خود بر جای گذاشت.

حبس 2.5 ساله لی جائه-یونگ احتمالاً در عملکرد کلی سامسونگ تأثیرگذار خواهد بود. البته سایر مدیران ارشد این شرکت در تلاشند شخص مناسبی را پیدا کنند تا در نبود یونگ کارها را به نحوی مؤثر اداره کرده و سامسونگ را همچنان در اوج نگه دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.