رهبر سامسونگ در پی محکومیت‌های متعدد بازداشت شد

دادگاه حوزه‌ی مرکزی شهر سئول کشور کره‌ی جنوبی، حکم بازداشت لی جائه یونگ (Lee Jae-yong)، نایب رئیس و یکی از رهبران تأثیر گذار شرکت سامسونگ، را صادر کرد. یکی از اتهامات او، پرداخت رشوه به مقامات دولتی کشور کره‌ی جنوبی می‌باشد. گفته می‌شود که آقای لی، مبلغی به میزان 36 میلیون دلار به دو نهاد وابسته به دستیار رئیس جمهور پارک گئون های (Park Geun-hye – که در حال حاضر استیضاح شده است) رشوه داده است تا حمایت ریاست جمهوری از ادغام دو هولدینگ شرکت سامسونگ را تضمین کند.

اولین حکم بازداشت نایب رئیس شرکت سامسونگ، در ماه ژانویه‌ی سال جاری میلادی (2017) صادر شده بود، اما در نهایت توسط دادگاه صالح رد شد. اما رسیدگی به این پرونده در دادگاه بالاتر ادامه یافت و سرانجام شواهد تازه‌ای بر علیه این رهبر تأثیر گذار شرکت کره‌ای به دست آمدند که منجر به صدور حکم جدیدی در رابطه با بازداشت وی شد.

اتهامات مورد توجه آقای لی، شامل اتهام به ارتکاب جرایم اختلاس، ارتشاء، شهادت دروغ، اخفاء درآمدهای ناشی از اعمال خلاف جرم و نقل و انتقال غیر قانونی دارایی‌ها به خارج از کشور می‌باشد. او در حال حاضر پشت میله‌های زندان نگهداری می‌شود و ممکن است این شرایط تا 18 ماه دیگر که زمان برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات وی می‌باشد، ادامه داشته باشد. در همین حال، دفتر دادستانی ویژه‌ی کشور کره‌ی جنوبی، پارک سانگ جین (Park Sang-jin)، رئیس شرکت سامسونگ الکترونیک (Samsung Electronics) را زیر نظر گرفته است، فردی که حکم دستگیری او امروز رد شده بود.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نوید بی باک
نوید بی باک
6 سال قبل

اخه چرا

sinars
sinars
6 سال قبل

چه خوب