فلای تودی

سامسونگ از ارائه S Pen و قابلیت های اج جدید در اندورید N خبر داد

شرکت سامسونگ روز گذشته با آوردن نام پرچمداری که گلکسی S7 را همراهی می کند در وب سایت خود – Galaxy S7 Edge – به نوعی این محصول را به صورت رسمی تایید کرد. همچنین نام این برنامه در لیست تلفن‌هایی که از قابلیتهای جدید صفحه خمیده اندروید مارشملو بهره می برند، آمده است.

این کمپانی اطلاعات خاصی را در بخش Look SDK خود آورده است؛ بخشی که مربوط به توسعه دهندگان می‌شود و به آن‌ها امکان بهره هرچه بیشتر و بهتر از قلم S Pen و صفحه خمیده را می‌دهد. سامسونگ دقیقا در بالای صفحه وب سایت خود این عبارت را قرار داده است:

ویجت‌های اختصاصی و زیبا به همراه بخش های سرویسی جهت عملکرد های گسترده تر دستگاه های اندوریدی سامسونگ

در ادامه نیز لیستی از عملکرد های سری نوت و اج این کمپانی آورده شده است:

سری اج:

  • حالت Edge Single Mode
  • حالت Edge Single Plus Mode
  • حالت فید اج
  • حالت Edge Immersive Mode (در نسخه N خواهد آمد)

قلم S Pen

  • قابلیت Airbutton (در نسخه N خواهد آمد)
  • قابلیت SmartClip (در نسخه N خواهد آمد)
  • قابلیت WritingBuddy (در نسخه N خواهد آمد)
  • Pointer Icon

در مجموع این ها قابلیت‌هایی هستند که هم اکنون در سری نوت و اج قرار دارند و یا به زودی در به روز رسانی مارشملو عرضه می‌شوند. اما موضوعی که در این لیست مرکز توجهات را به خود اختصاص داده است، عبارت “will be deprecated in N” است که در کنار برخی از این عملکرد ها آمده است. خب حالا حرف N در این عبارت مربوط به چه می‌شود و فعل Deprecated در اینجا به چه معناست؟

معنی دقیق فعل یاد شده در دیکشنری: نا امیدی از به کارگیری یک قابلیت، طراحی و یا تمرین به دلیل این که از اعتبار افتاده است. (مرسی دیکشنری!)

بنابراین از این فعل می توان متوجه شد که سامسونگ در ارائه نهایی برخی از قابلیت‌ها در به روز رسانی مارشملو موفق نبوده است و در آینده آن‌ها را عرضه خواهد کرد. اما حرف N به چه چیز اشاره می‌کند؟ عبارات قرار داده شده در ادامه این صفحه ما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند: در مقابل قابلیت‌هایی نظیر سینگل پلاس عبارت” پشتیبانی شده در گلکسی S6 با سیستم عامل M” آمده است. روز گذشته این خط با عبارت ” گلکسی S7 Edge و سیستم عامل M” کامل شده بود اما امروز تمامی عبارت‌های مربوط به گلکسی S7 و نسخه M حذف شده‌اند.

M در این جا به احتمال قوی مربوط به نسخه مارشملو (6) اندروید اشاره دارد که با ارائه به روز رسانی آن، قابلیت های سینگل پلاس و حالت‌های دیگر به تلفن های سری نوت و اج افزوده خواهند شد.

از تمامی موارد فوق می‌توان نتیجه گرفت که عبارت مرموز “Will Be Deprecated in N” به این موضوع دلالت دارد که این قابلیت‌ها دیگر در نسخه اندروید N که ممکن است گوگل برای آن هر نامی بگذارد (اندورید 7) دیگر مشاهده نخواهند شد. حالا چه بگوییم نسخه بعدی گوگل در این دستگاه‌ها اثر منفی دارد و یا سامسونگ با ارائه موارد جدیدتر آن‌ها را پوشش می‌دهد، می توان گفت که احتمالا نسخه بعدی اندورید با پسوندی شروع می‌شود که حرف N در ابتدای آن قرار گرفته است؛ اولین خبر درز شده از نسخه 7 اندروید.

یکی از کارمندان گوگل نیز اخیرا در توییتی اشاره کرده است که کنفرانس توسعه دهندگان این نسخه امسال و به زودی برگزار خواهد شد (احتمالا در 18 الی 20 ماه می) و مکان آن نیز به نسبت سال های قبل متفاوت خواهد بود. پس احتمالا می توانیم در ارائه اخبار مهمی پیرامون نسخه جدید اندروید در این رویداد شک کنیم. نظر شما چیست؟

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد